Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Kalplerinize Dokunan Bir Film: Little Miss Sunshine

Kalplerinize Dokunan Bir Film: Little Miss Sunshine

Bayrama kendisinizi iyi hissettirecek bir filmle bayrama başlamaya ne dersiniz? Öyleyse Little Miss Sunshine tam size göre bir film.

Jonathan Dayton ve Valerie Faris ikilisinin yönettiği, Steve Carell, Toni Collette, Greg Kinnear, Abigail Breslin, Paul Dano ve Alan Arkin gibi birbirinden harika oyuncuların başrollerinde yer aldığı ve yaptığı sosyo-kültürel eleştiriyle izleyiciye unutamayacağı bir sinema deneyimi yaşatan Little Miss Sunshine,  Amerikan bağımsız sinemasının en önemli, belki de akla ilk gelen filmlerinden biri.Bunu söylememizdeki sebep ise filmin tipik bir Amerikan ailesinin temsilini anlatıyor olması.

İki çocukları ile sakin bir hayatları olan bir evli çift, onların güzellik yarışmasına katılmak için hazırlıklar yapan küçük kızları, onlarla beraber yaşayan bir baba ve intihar etmiş ancak başarılı olamamış bir kardeş. Tüm bu karışıklığın içerisinde Hoover ailesi, kızları Olive'i güzellik yarışmasına götürür ve unutamayacakları bir yolculuğa da bu şekilde adım atarlar. Bu yolculuk aile bireylerinin birbirinden komik, aynı zamanda üzücü, yer yer trajikomik eylemler barındıran, yer yer gönüllerimizi fetheden maceralar yaşamasına neden olur. Aynı zamanda kendi iç benliklerinde de önemli bir yolculuğa çıkar bu aile üyeleri.

Filmin özellikle güzellik yarışmalarını eleştiren tavrı izleyici tarafından takdir görmüştür. Final sahnesinde Super Freak şarkısının yer aldığı dans sahnesi ise sinema tarihinin unutulmayan sahneleri arasında yer alır. Filmin sonu ise izleyiciyi gerçek anlamda etkiler. Onların kalplerine dokunur. Aile olmanın ne demek olduğunu ve aslında ne kadar önemli bir şey olarak görüldüğünü izleyiciye anlatır.