Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Juventus’tan PES atağı!

Juventus’tan PES atağı!

Dünyaca ünlü İtalyan futbol takımı espor camiasına giriş yaptı. Astralis takımının yönettiği Pro Evolution Soccer (PES) takımını satın alan Juventus, ilk espor hamlesini yapmış oldu.

Bu durum hakkında Astralis ortaklarından CEO Anders Hørsholt: “Astralis takımı espor endüstrisinde her alanda bütün seviyelerde öncü bir takım. Biz uzun süreli performans gösterebildiğimizi, bunun doğal bir sürecimiz olduğunu ispatladık.”dedi.

Satın alınan PES takımı Astralis tarafından yönetilse de Juventus adını taşıyacak. Takım 3 yetenekli eFutbol oyuncusundan oluşuyor. Konami tarafından düzenlenen bu futbol turnası, eFutbol, dünyaca ünlü birçok takımın katılımıyla adeta kasıp kavuruyor. Katılan takımlar arasında Barcelona, Manchester United, Arsenal ve Schalke04 de bulunuyor.

Juventus takımının yeni oyuncuları ise Ettore Giannuzzi, Luca Tubelli ve Renzo Lodeserto olacak. Kadroda yer alan Giannuzzi daha önce 2011 ve 2018 yılında Dünya Kupası'nı kazanmıştı.

Juventus takımı da espor sektörüne katılan futbol takımı ailesine, PES takımıyla anlaşma imzalayarak adım atmış oldu. Şüphesiz çoğumuzun bildiği gibi Schalke 04 ve Paris Saint-Germain takımları League of Legends kadrol arına sahip.