Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Netflix buna bayıldı: Feminist 7 Cüceler’i keşfedin!

Netflix buna bayıldı: Feminist 7 Cüceler’i keşfedin!

Sputnik’in aktardığı bir haber bugün oldukça dikkatimi çekti. Almanya’nın başkenti Berlin’de yaşayan 38 yaşındaki yazar Stephan Kalinski; şu anda beş yaşında olan kızı Lena’ya uyku vakti okuduğu Pamuk Prenses masalını biraz seyir olarak değiştirip sunmayı hedeflemiş ve ortaya şu çıkmış:

Kalinski:

Kalinski’nin hikâyelerinde yakışıklı prensle sonsuza kadar mutlu yaşayan bir prenses yer almıyor. Bunun yerine arkadaş olan kadın ve erkek kahraman, kitabın sonunda birlikte dünyayı dolaşmaya karar veriyor. Ayrıca hikâyeye ayna ayna söyle bana kim en güzel bu dünyada’ kelimesindeki güzel kısmını ‘cesur’ ile değiştirerek okumaya başladım

Kitaptaki avcı ve prenses bölümünü hatırlarsınız. Avcı, pamuk prensesi öldüremez ve onun yerine bir hayvan öldürerek kraliçeye onun kalbini götürür. Hikâyenin yeni versiyonunda ise avcı prensesi ağaca bağlayarak onu öldürme yeltense de; prenses oradan kaçmaya varan bir maceraya girişip yedi cücelerle tanışıyor.

Yedi cücelere ise yeni uyarlanan hikâyede farklı etnik kimlikler yakıştırılmış. Cücelerin hepsi feminist kadın ve isimleri; Sabrina, Akashi, Shakti, Leila, Egbo, Li ve Thiago’dan oluşuyor.