Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Günahım Neydi: Rage 2

Günahım Neydi: Rage 2

Kıyamet sonrası dünyayı konu alan oyunları son yıllarda çokça görüyoruz. Metro, FarCry gibi oyunlar bu türün önde gelenlerinden. Bu hafta Günahım Neydi serisinin konuğu yine bu konuyu ele alan: Rage 2.

Rage 2, ilk oyunun 30 yıl sonrasında geçiyor. Walker isimli bir Ranger'ı kontrol ettiğimiz oyunda Authority adı verilen despot yönetimin lideri General Martin Cross ile verdiğimiz mücadele konu alınıyor ve hepsi bu kadar. Hikayenin devamı yok. Oyun bize sadece bu kadarını sunuyor. Kıyamet sonrası gibi bir konuya sahip olmasına rağmen oyunda neredeyse hikayesel hiçbir şey yok ve sizi oyuna ya da karakterlere bağlayan hiçbir unsur da yok. Oyundaki bazı buglarda yine tadımızı kaçırıyor.

Oyunu oynayabilmenizin tek şartı deli gibi bir aksiyon tutkunu olmanız. Çünkü Rage 2’nin size verebileceği başka hiçbir şey yok. Oyun içi hikaye inanılmaz zayıf, karakterlerle bir bağ kuramıyorsunuz ve hikaye modu da 6-7 saat gibi bir süre sürüyor. Ama eğer bir aksiyon oyunu tutkunuysanız Rage 2’nin size vadettiği çok şey var. Akıcı bir oynanış ve sağlam mekaniklerle bu oyunu elbette oynayabilirsiniz, güzel ses efektleri, aksiyon mekanikleri var ancak hepsi bu kadar. Rage 2’den bunun dışında herhangi bir şey bekliyorsanız, hayal kırıklığı ile ayrılma ihtimaliniz çok yüksek. Yani oyunda güzel stres atabilir, kafanızı dağıtabilirsiniz ancak bunun için oyuna 200-400 TL arası bir bütçe ayırmak ne kadar mantıklı bilemiyorum.

Günahım Neydi serisinin bu haftaki konuğu Rage 2'ydi. Haftaya görüşmek üzere!