Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri iOS ve Android için en iyi mobil oyunlar

iOS ve Android için en iyi mobil oyunlar

Mobil oyunlar sıkıldığımız anlarda imdadımıza koşan yegane dostlara dönüştü. Normal zamanda sabah okula ya da işe gidiyorsak mobil oyunlar o yolcukta bize katılıyordu. Corona virüsü salgını ile birlikte evde geçirilen vakit buna bağlı olarak artacak. Birçok işyeri çalışanlarına evden çalışması için izin veriyor. Küresel bazda tatil edilen okulların yanında bir de Türkiye’de de ilk Corona virüsü vakalarının ortaya çıkmasıyla alarm durumuna geçildi.

Evimizde ailemizle geçireceğimiz vakit artacağı için bu vakti güzel ve verimli değerlendirmek gerekiyor. Günlerdir Netflix, Amazon Prime, Disney Plus ve YouTube gibi içerik izlenen platformlara yoğun ilgi bulunuyor. Hatta geçenlerde yayımlanan bir raporda Netflix gibi çevrim içi içerikleri izlemeye imkan sunan platformların Corona virüs ile birlikte popülerliklerini artıracağı tahmin ediliyordu.

Bu gelişmelere bağlı olarak mobilleşen kişilerin de sayısı gün geçtikçe artıyor. Haliyle telefonda oynanacak oyunlar da araştırılmaya başlandı. Battle Royale oyunlardan macera oyunlarına, daha basit bulmaca veya strateji oyunlarına kadar birçok oyun seçeneği bulunuyor karşımızda. Sizler için her kategoriden birkaç mobil oyun önerisi ile karşınızdayız. Sizin için hazırladığımız liste evde uzun vakit geçirecekler için oldukça eğlenceli olacak!

Listeye aldığımız oyunların tamamı hem iOS hem de Android telefonlarda oynanabilen oyunlar olacak.

En İyi Battle Royale Oyunlar

Şu an yükselişte olan PUBG Mobile Lite, telefon gereksinimlerinin daha düşük olmasından kaynaklı olarak oyuncu sayısını artırıyor. 

Battle Royale tarafta bir diğer yükselişte olan oyunsa, Free Fire. Biraz eski bir oyun olsa da oyun dinamikleri açısından yeterli bir performans sunuyor.

Brawl Stars, ise renkli grafikleriyle eğlenceli bir oyun dünyası sunuyor.

En İyi Bulmaca Oyunları

Şu anda Google Play Store’da en popüler oyunlar arasında yer alan Brain Test: Şaşırtıcı ve Eğlenceli Zeka Oyunları, 10 milyon indirmeye ulaşmış durumda.

Bildiğimiz adam asmaca oyununu farklı bir şekilde sunan Rescue Cut-Rope Puzzle ise klasikleri sevenler için geliyor.

Sticky Terms tamamlama oyunu olarak karşımıza çıkıyor ki oldukça minimal olarak tasarlanan oyunun rahatlatıcı etkisi bulunuyor. iOS tarafında ücretsiz olarak oyunculara sunulan oyunun, kelimeleri sevenler için güzel bir seçenek olacağını düşünüyoruz.

En İyi Masa ve Kart Oyunları

Türkiye’de en çok oynan mobil oyunlara bakıldığında ilk sırada okey ve kart oyunları geliyor. Şu an için iOS ve Android tarafta 101 Okey ve Çanak Okey gerçekten de birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Zynga’nın 101 Yüzbir Okey Plus oyunu Play Store’da 10 milyon indirmeyi geçmiş ve aktif bir şekilde oynanmaya devam ediyor. Yine Zynga’nın Poker oyunu da en iyi oyunlar arasında yer alıyor.

Karışık kategorilerde farklı en iyi oyunları arayanlar için sıralama;

Apple Arcade oyunu Crossy Road Castle,

World War D’oh,

Mario Kart Tour,

SpellTower+,

Hearthstone,

Umarız hazırladığımız bu uzun liste ile evde geçireceğiniz zamanı biraz daha keyifli hale getirebiliriz.