Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Invictus Gaming LoL tarihine geçti

Invictus Gaming LoL tarihine geçti

MSI 2019 Grup Aşaması’nın ikinci gününde turnuvanın en iddialı iki takımı karşı karşıya geldi. Invictus Gaming ve SKT arasında oynanan maçta gülen taraf Çin temsilcisi Invictus Gaming oldu. IG aynı zamanda sergilediği ezici oyun ile rakibini sadece 16 dakika içerisinde devirerek kırılması zor bir rekora imza attı. Bu galibiyet, League of Legends tarihinde alınmış en hızlı galibiyet olarak kayıtlara geçti.

Tarihinde 2 MSI, 3 Worlds şampiyonluğu olan SKT, belki de bugüne kadarki en ağır mağlubiyetlerinden birini aldı. Phong Vu Buffalo ve G2’yu mağlup ederek SKT karşısına çıkan IG, bu maçta formunun zirvesine ulaştı ve SKT’yi resmen sahadan sildi. Henüz minyonlar çıkmadan yapılan savaşta ilk kanı SKT alsa da IG dönüş skorunu almayı başardı. Karşılaşmanın 7. dakikasında “Kanasusamış” eşyasını tamamlayan JackeyLove oyuna ağırlığını koymaya başladı ve Çinli oyunucunun karşısında bir süre sonra kimse duramadı.

Kule ve ejderha almayı başaramayan SKT, karşılaşmanın 14. dakikasında da rakibine ilk inhibitörü vererek mağlubiyete teslim oldu. IG bu galibiyet ile namağlup olma ünvanını korudu. SKT ise 3 galibiyet ve 3 mağlubiyet ile 3. sırada yoluna devam ediyor. 

Bugün oynanan maçların ardından sıralamalar şu şekilde oldu:

1) Invictus Gaming (LPL) 6-0

2) G2 Esports (LEC) 4-2

3) SK Telecom T1 (LCK) 3-3

4) Team Liquid (LCS) 2-4

5) Flash Wolves (LMS) 2-4

6) Phong Vü Buffalo (VCS) 1-5