Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri PUBG Mobile Oda Kurma Rehberi

PUBG Mobile Oda Kurma Rehberi

PUBG Corporation’ın geliştirdiği ve Tencent Games’in yayınladığı PUBG Mobile, Battle Royale oyunlarına yön vermeye devam ediyor. 30 milyondan fazla oyuncusu bulunan, toplam indirilme sayısı 100 milyonu geçen oyun yeni bir özelliği ile karşımıza çıkıyor. İşte kaşınızda

PUBG Mobile Oda Kurma Rehberi ile ilgili tüm detaylar…

PUBG Mobile’da Oda Kurma nedir?

Oda Kurma mantığı aslında profesyonel sahne için tasarlanmış bir oyun modu olarak karşımıza çıkıyor. PUBG gibi Battle Royale oyunlarının turnuvaları online olarak gerçekleştiği için Oda Kurma, hem turnuva düzenleyenler hem de oyuncular adına güvenilir bir yöntem sunuyor. Ayrıca kendi aranızda arkadaşlarınızla bu özellik sayesinde hiç para harcamadan kendi çevrimiçi turnuvanızı oluşturabiliyorsunuz.

Peki Oda Kurma nasıl yapılır?

Kendinize ait bir oda oluşturmak için Oda Kartı veya Gelişmiş Oda Kartı gibi ögelerden en az 1 tanesine sahip olmanız gerekmekte. Klan bölümündeki Dükkan’dan 300 Klan Puanı karşılığında Oda Kartı alarak bir defaya mahsus oda kurabiliyorsunuz. Yalnız bu şekilde oda kurduktan sonra yalnız bir maç yapabiliyorsunuz.

Oda Kartı ve Gelişmiş Oda Kartı arasındaki farklara değinmek gerekirse, eğer karşılaşma boyunca alan daralması, air drop, kırmızı alan vs. gibi özellikleri kendiniz belirlemek istiyorsanız Oda Kartı yerine Gelişmiş Oda Kartı’nı almanız gerekiyor. Tabii hal böyle olunca Gelişmiş Oda Kartı için belirli bir ücret ödemeniz gerekiyor. Buradaki fiyatlandırmaya mağaza üzerinden ulaşabilirsiniz. 

PUBG Mobile Oda Kurma Ayarları

Öncelikle oyunun ana menüsünde yer alan ev simgesine tıklamanız gerekiyor. Bu sayede oda açma işleminin ilk adımını gerçekleştirmiş oluyoruz. Eğer daha önceden Oda Kartı almışsanız kendi odanızı açabiliyorsunuz. Oda Kartınız yoksa şifresiz bir odaya girmek için uzun süreler beklemeniz gerekebilir.

Açtığınız odada Erangel, Miramar, Sanhok gibi haritalardan dilediğinizi seçerek oyun kurabilirsiniz. Aynı zamanda PUBG Mobile Oda Kurma içerisinde “Tüm Silahlar” gibi eğlence modları da yer alıyor.

Oda kurarken dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise Takımlı Modlar ayarında Tekli, Eşli, Takımlı seçenekleri olabilir. Çünkü oda kurulduktan sonra geri dönüş şansınız olmayacak. Şunu da unutmadan söyleyelim odanızı kurduktan sonra listenizdeki kişileri odanıza davet edebilirsiniz. Aynı zamanda diğer oyuncular da “Özel Odalar” bölümünden odanıza katılabilirler.

Odanızda bulunan bütün oyuncuları kurucu olduğunuz için görebilirsiniz ve beraber oynamak istemediklerinizi odadan atabilirsiniz. Kendi odanızda oyuna ne zaman başlayacağınız gibi tüm kararlar sizin elinizde bulunuyor. Şimdiden keyifli oyunlar dileriz.