Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri İlginç oyun modları

İlginç oyun modları

Çoğu zaman oynadığımız oyunlarda “keşke bu özellikler de olsa” gibi hayaller kurarız ve aklımıza hemen oyun modlarını araştırmak gelir. Genellikle oynanış geliştirmek için kullanılan oyun modları, kimi zaman hikaye eklemek ve geliştirmek, kimi zamansa oyuna mizahi içerikler eklemek için kullanılıyor.

Genel olarak oyuncular veya oyun hayranları tarafından yapılmış olsalar da, oyun üreticileri tarafından kendi oyunları için yeni modlar ürettiklerini görmek mümkün. Bazı oyunlar için oyun modları o kadar üst seviyeye geliyor ki adeta farklı bir oyun ortaya çıkıyor. Veya The Elder Scrolls V: Skyrim gibi oyunlarda ise kullanıcıların oyun modları kullanabilmesi için PC platformunu tercih etmelerine sebep oluyor.

İlk üretilen oyun modunun ne olduğu, ne zaman ve ne için üretildiği bilinmiyor. Ancak tarih olarak 1980’ler gibi oyun dünyası için çok erken sayılacak yıllar olduğu düşünülüyor. Bu yazımızda ise sizlere en ilginç oyun modlarını tanıtmak istedik. Listede öyle ilginç modlar var ki, üreticilerin bunları tasarlarken neler düşündüğünü veya hayal ettiğini anlamak mümkün değil…

 

Flappy IV

Flappy bird oyununu hatırlıyorsunuzdur. İlk çıktığında rahatsız edici oynanış tarzından dolayı verilen tepkilerden dolayı kısa zaman içerisinde inanılmaz popüler olmuştu. Çok geçmeden de oyunun üreticisi, tepkilerden çok rahatsız olduğunu ve daha fazla tepkiyi kaldıracak durumda olmadığını belirterek oyunu Google Play marketten kaldırmıştı. Daha sonrasında ise hayranlar tarafından GTA IV oyunun ana karakteri Niko Bellic’in kafası, kuş kafası ile değiştirilmiş ve karaktere uçma özelliği eklenmişti.

 

Randy Savage

Randy Savage, Amerikalı profesyonel bir güreşçi ve dünyaları yok etmek için yemin etmiş bir ejderha. 

Bu hayran modunda Randy Savage, Skyrim’in baş kötü karakteri Aldun’in yerini almış durumda. Hem de bir ejderha vücudu ile. Oyunda bulunan en güçlü ejderhanın yerini aldığını düşünürsek gayet mantıklı bir seçim olmuş diyebiliriz.

 

Thomas the Tank Engine

Bu seferki oyun modumuz yine Skyrim oyununa ait. Oyun hayranları ejderhaları görsel olarak beğenmemiş olacaklar ki onları başka şeylerle değiştiren çok fazla alternatif mevcut. Ancak bu alternatifler arasında en çok beğenilen modlardan bir diğeri ise Thomas the Tank Engine. Oyunda bulunan bütün ejderhaları bir çizgi film karakteri olan Tren ile değiştirmek mi? Kesinlikle yüklemem gereken bir mod…

 

Woody

Oyuncak hikayesi filmleri serisinin sevimli kahramanı Woody, GTA IV için yerini aldı. Hem de Flappy IV modunda olduğu gibi sadece kafası ile değil, tüm vucüduyla. Ancak görünüşü için ne yorum yapacağımı inanın bilmiyorum. Oyundan yer alan bütün karakterlerden uzun olmasına mı, gözlerinin son derece soluk renkli ve boş bakıyor olmasına mı, yoksa sürekli olarak seri katil gülümsemesi ile geziyor olmasına mı? 

 

Zombi Teletabiler

Çocukluğunuzdan iyi olarak hatırladığınız şeyleri mahvetmeye hazır mısınız? Peki bunu 3 farklı daha arkadaşınızla birlikte Co-op olarak oynamak? Öyleyse Left 4 Dead 2’nin bu modu tam size göre. Bu mod ile birlikte oyunda bulunan tüm zombiler, sevimli kahraman Teletabiler ile değişiyor ve artık pek sevimli olmuyorlar.

 

The Sky May Be

Doom, 1993 yapımı bir video oyunu. Günümüze kadar devam etmiş olan bu seriye ait çok ilginç bir mod var. The Sky May Be adındaki bu mod zaten garip olması için yapılmıştı. (Bize göre son derece başarılı)
Ekran görüntüsünde bulunan Windows hatası penceresi mi? Bu bir bug değil. Modun ta kendisi. “Bu işlem, mevcut Windows oturumunuzu sonlandıracaktır” uyarısına evet cevabını vermezseniz, tavan üstünüze yıkılıyor ve ölüyorsunuz… Oyunun geri kalan kısımlarındaysa bu mod sayesinde, size kafanız güzelken pazara gitmişsiniz hissiyatı veriliyor.