Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri En ucuz ama en iyi: Klavyeler

En ucuz ama en iyi: Klavyeler

“En ucuz ama en iyi” serimizde bu hafta karşınıza klavyeler ile çıkıyoruz. Tüm oyun türleri için ekipmanlar arasında en kritik role sahip olan klavyeler işinizi hem çok kolaylaştırabilecekken hem de saç baş yoldurabilir. Uzay teknolojisiyle üretilen çok uçuk kaçık fiyatlara klavyeler piyasada olsa da hem bütçenize uygun hem de kaliteli klavyeleri bu yazımızda sizler için derledik.

Corsair K55

Corsair’in K55 oyun klavyesi, mekanik klavyelere benzer bir tecrübe sunar. Aynı fiyat aralığındaki birçok ürüne göre çok daha kapsamlı özellikler sunması bu klavyeyi rakiplerinden bir adım öne taşıyor. 3 bölgeli RGB aydınlatma sistemi ve aydınlatmaların aynı Corsair’in üst modellerindeki gibi tuşların hemen altında konumlanması bu klavyelere oldukça şık bir görünüm kazandırıyor.

Aynı zamanda göze çarpan bir diğer özellik olarak bu klavyeler 6 kişiselleştirilebilir makro tuşa sahip. Bu da bu fiyat için oldukça ekstra bir özellik olarak aslında karşımıza çıkıyor. Son olarak çıkarılabilir yumuşak bilek desteği ile size çok daha konforlu bir deneyim sunuyor.

SteelSeries Apex 150

SteelSeries Apex 150‘nin Corsair K55 kadar özelliği olmasa da medya kontrolü için sahip olduğu özel tuşlar ve bilek dinlendirme yastığı bu klavyenin beğendiğimiz özelliklerinden. Bununla birlikte yarı mekanik hissiyatı veren “dokunsal membran” anahtarı klavyenin en karakteristik özellikleri arasında yer alıyor. Ayrıca klasik olan üç aydınlatma bölgesi yerine bu ürünümüzde tam 5 bölge yer alıyor. Mükemmel SteelSeries Motoru yazılımını kullanarak da makro kaydedebilirsiniz, ancak bunları klavyedeki oyun için kullanılmayan rastgele tuşlarla eşlemeniz gerekir. Son olarak SteelSeries‘in GameSense yazılımı sayesinde klavyedeki aydınlatmalar oyunun içindeki aksiyona göre değişiklik gösteriyor. Bu özellik kesinlikle oldukça havalı!

Razer Cynosa Chroma/Pro 

Razer bu listemizde iki farklı klavyesi ile yer alıyor. Aslında bu iki klavye tıpa tıp aynı. Aradaki tek fark ise Pro versiyonundaki aydınlatma sistemindeki farklılık. 20 dolarlık farka değer mi tabii ki karar sizin ama pro versiyonundaki aydınlatma göze oldukça hoş bir görüntü sunuyor. Cynosa‘da ayrıca sahip olduğu hızlı tuşlar, tuş başına aydınlatma ve genel olarak verdiği sağlamlık hissi ile amatör ve profesyonel klavye arasında bir ürün arayanlar için muhteşem bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor.