Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri İkon olanlar: God of War

İkon olanlar: God of War

Piyasada, bir senaryo üzerine kurulmuş çok sayıda oyun var ve bunların bir kısmı çok sevilirken bir kısmı aynı etkiyi yaratamıyor. İntikam oyunlarına baktığımızda birçok oyun mevcut. Önceki yazıda en iyi 5 intikam oyununu listelemiştik şimdi en iyilerin en iyisini inceliyoruz: God of War Serisi.

2005 yılında piyasaya sürülen oyunda mitoloji ve intikam temaları harmanlanmış ve oyunculara sunulmuştu. Oyun o kadar sevildi ki duyurulan bir sonraki oyun hep heyecanla beklendi, satışa sunulduğu zaman ise heyecanla oyuna başlandı. 2018’de çıkan son oyunu için de aynı şey yaşanmıştı ve herkes beklediğine değdiğini düşündü. Çünkü gelmiş geçmiş en iyi God of War, hatta kendi kategorisinde oyunların belki de en iyisiydi.

Son oyuna kadar Yunan Mitolojisi çerçevesinde ilerleyen senaryoda bu kez İskandinav Mitolojisi kendini gösterdi. Kratos, oğlu Atreus’tan yarı tanrı olduğunu gerçeğini saklıyor ancak onu ilerisi için her anlamda hazırlıyor. Diğer yandan, diğer tüm tanrıların entrikaları sebebiyle ölen karısı ve kızının küllerini dökeceği noktaya ulaşmak için uzun bir yola çıkıyor. Bu yolda, İskandinav Tanrıları’nın Tanrı’sı Odin’in hükmettiği yerlere ulaşıyor ve sayısız düşmanla mücadele etmek zorunda kalıyor. Diğer Yunan Tanrıları’ndan intikam alma hedefi de oyunu bu kategoriye sokan asıl konu. Görevler tamamlandıkça Kratos ve Atreus çok güçlü bir ikili olma konusunda ilerliyor.

God of War’un son oyunu öyle iyi bir çıkış yaptı ki oyun oynamayan kişilerin bile adını duyduğu ve hakkında övgüleri dinlediği bir an olmuştur. Örneğin, şimdiye kadar oyunun hikâyesini seslendiren birini duyduysak ya siyah bir ekran gelmiş ve zaman kavramı değişmiştir ya da oyunun farklı bir bölümüne geçmişizdir. Ancak God of War’un son oyununda seslendirmeyi duysak da macera olduğu gibi devam ediyor. Oyun, senaryosu, işlenişi, kaliteli efektleri, gerçekçiliği gibi birçok anlamda mükemmele yakın bir noktaya ulaşmış. Çok sevilen bir oyunun, bu geliştirmelerle daha da çok sevilmesi en iyilerin en iyisi olmasını haklı kılıyor. PlayStation 4 için oynanabilir olan oyun, erişime sahip herkesin elinde olması gerekenlerin arasında yer alıyor.