Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Tolerant Flank Fantezi Ligi kart analizi

Tolerant Flank Fantezi Ligi kart analizi

Tolerant Kimdir?

Tolerant, tam ismiyle Barış Çepnioğlu Alman-Türk asıllı oyuncu 1999 yılında doğdu.

Her zaman “iyi bir alt koridor olabilmek için oyun dışında da iyi anlaşmamız gerekir” diyen Tolerant, TCL ile ilk kez 2017 Yaz mevsiminde Dark Passage’da oynamaya başlayarak tanıştı, sadece bir ay takımda kaldıktan sonra Dark Passage’dan ayrıldı. 2017 Yaz sezonunda dönemin en iyi takımlarından SuperMassive’e transfer oldu. SuperMassive ile Rift Rivals’ı aldı, Beşiktaş Esports ile 2018 Kış Sezonunda Lig aşamasını birincilikle bitirdi. Şampiyonluğa uzanan mücadelede Zeitnot ve Luger ile harikalar yarattı. Ardından Beşiktaş Esports’a transfer olan Tolerant, ligin sonunda Beşiktaş ile yollarını ayırdı. Yeni sezonda Bursaspor Esports’da oynamaya başladı ama istediğini alamadı. Geçtiğimiz kış mevsiminde Galatasaray Esports forması giydi. Madness ile güzel bir alt koridor geçirdiler fakat ligi dördüncü bitirdiler.

Geçen hafta yapılan duyuruya göre ise bu mevsim, her yıl üst sıralara oynayan Royal Youth ile vadiye inecek!

Yaz mevsiminin tecrübeli destek oyuncularından Tolerant’ın 2019 Kış Mevsimi verilerine göre* hazırlanan Flank Fantezi Ligi kartını inceleyelim.

Şampiyon tercihlerine göre Tolerant;

Tüm kariyerinde en iyi oynadığı şampiyonlar;

Braum, toplam 28 oyunda Braum ile oynadı ve 18 galibiyet aldı

Pyke, toplam 6 oyunda Pyke ile oynadı ve 4 galibiyet aldı.

Tolerant’ın, en kötü oynadığı şampiyon ise;

Taric, toplam 6 oyunda Taric ile oynadı ve sadece 1 galibiyet alabildi.

Geçtiğimiz sezon ligde sekiz farklı şampiyonla; Alistar, Rakan, Thresh, Galio, Morgana, Taric ve Braum ile oynadı ve en çok tercih ettiği Rakan ile çıktığı üç maçın üçünde de kazandı.

 

Kişisel analiz;

Nişancı Pilot, geçen mevsim destek Dumbledoge’la, destek Tolerant’ta, nişancı Madness’la iyi bir sezon geçirmişti. Bu ikilinin şimdi beraber oynaması bence Pilot’ı biraz daha ön plana çıkartacak. Royal Youth için iyi bir transfer olduğu söylenilebilir. Ayrıca Royal Youth’un son iki destek oyuncusu hem Türk hem de tecrübeli olması sayesinde oyun tarzında çok fazla değişiklik olmayacaktır.

Tolerant Fantezi Ligi Kartı İpuçları; Pyke-Rakan-Braum gibi kolayca assist ve kill alabilen destek oyuncularıyla oynadığı için normalden fazla puan toplayan bir destek kartıdır. Sakin haftalarda takıma koyulması çok avantajlı olabilir.

Tolerant kartını çok yakında mağazadan satın alabilirsiniz!

 

Dipnot; TCL 2018 yaz mevsiminde Bursaspor Espor – Royal Bandits arasında ki maçta oynadığı Alistarla 2-1-14 skoruyla aldığı 16 K/D/A ile kariyerinin en iyi KDA’lı maçını geçirmiştir.

 

Flank Fantezi Ligi nedir?

League of Legends oyunun fantezi ligi olan Flank fantezi liginde, Türkiye ve dünyadaki oyuncuların kartlarını, mağazadan Flank puanlarınız ile satın alabilir, kendi takımınızı kurabilirsiniz.

Kendi takımını kur, şampiyon ol, zaferin tadını çıkar!

https://www.flankesports.com/fantezi-ligi