Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri İki günde 1 milyon oyuncuya ulaşan hayatta kalma oyunu: Grounded

İki günde 1 milyon oyuncuya ulaşan hayatta kalma oyunu: Grounded

Hayatta kalma oyunu olarak konumlandırılan Grounded, iki gün içinde 1 milyon oyuncu tarafından oynanan bir oyun haline geldi. Stranger Things ve It gibi yapımların ardından çocuk karakterlerin hem dizi, film tarafında hem de oyun tarafında daha sık kullanıldığını görür olduk. Grounded da tam bu çabanın ürünü olarak çocuk karakterlerin dev bir dünyada hayatta kalma macerasını konu alıyor.

Obsidian Entertainment imzalı oyunu ilk kez Xbox Series X etkinliğinde görmüştük. PC ve Xbox One kullanıcıları için piyasaya sürülen Grounded, hem Steam hem de Xbox Game Pass aracılığıyla satın alınıp rahatlıkla oynanabiliyor. Fallout: New Vegas ve The Outer Wilds gibi oyunların yapımcılığını üstlenen Obsidian Entertainment, yeni oyunu ile oyuncuların beğenisini kazandı.

Yaklaşık 48 saat içinde 1 milyon oyuncuya ulaşan oyunun, her ay güncelleme alacağı da aktarılıyor. İlk güncelleme 27 Ağustos 2020 tarihinde oyunculara geliyor. Grounded, doğaya ve yaşama odaklanıyor. Bunun yanında ouncular hayatta kalmak için barınak inşa etmesi gerekiyor ve bunun akabinde zırh ve silah gibi araçlar da geliştirmek gerekiyor.

Grounded’in Steam fiyatı 179 TL olarak kayıtlara geçiyor. Biraz önce de belirttiğimiz gibi oyunu Xbox Game Pass hesabı ile de satın alabilirsiniz. Eğer bu yolu seçerseniz ilk ay 5.90 TL ödeyeceksiniz. Geriye kalan aylarda ise 14.99 TL ödemeye devam edeceksiniz.