Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Heyecanla beklenen Resident Evil serisinin en yeni oyunun detayları ortaya çıktı!

Heyecanla beklenen Resident Evil serisinin en yeni oyunun detayları ortaya çıktı!

Resident Evil bildiğiniz gibi hem konsol tarafında hem de sinema tarafında en sevilen seriler arasında yer alıyor. Özellikle oyunlarında beklentileri çok iyi karşılayan grafikleriyle ve hikayesiyle her seferinde tatmin edebilen Resident Evil’ın merakla beklenen yeni oyunun hem adı hem de kapak görseli PS 4 için ortaya çıktı.

Bir internet sitesinde ortaya çıkan kapak görselinde ortaya çıkan detaylara göre, oyunun adı, zaten önceden de tahmin edildiği gibi Resident Evil 8: Village adıyla olduğu görülüyor. Bir süredir gelmesi beklenen bu oyunun bir internet sitesinde ortaya çıkması da tesadüf değil tahmin edebileceğiniz gibi.  

Capcom, Resident Evil VII: Biohazard ile köklerine geri dönerken, Resident Evil 2 ve 3'ün remake versiyonlarıyla iştahları taze tutmayı başarıyor. Popüler korku oyunu serileri arasına adını güzelce yazdırmış olan oyunun merakla beklendiği biliniyor. Söz konusu kapak görseli ile birlikte Resident Evil 8'in yolda olduğu müjdelenmiş oluyor.

Söylentiler, Resident Evil VII'den Ethan'ın yeni oyunda ana kahraman olarak geri döneceğini ve Chris Redfield'ın destekleyici bir rol oynadığını ortaya koyuyordu. Ayrıca bir cadının, Mr. X ve Nemesis'e benzer şekilde oyuncuları takip edeceği ve yenildiğinde böceğe dönüşeceği iddialarına yer veriliyordu. Oyunda bu detayların olup olmayacağını bilmiyoruz ancak yine de ortaya çıktığı kadarıyla muhtemel tahminler bunlar.

Oyunun en yeni serisinin gelecek günlerde yapılması planlanan PlayStation 5 etkinliği sırasında gösterilecek oyunlar arasında yer alacağı söyleniyor. Resmi olarak doğrulanmayan bu bilginin doğru olup olmayacağını 11 Haziran 2020( yarın) tarihinde gerçekleşecek PS 5 etkinliğinde göreceğiz.