Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Command & Conquer, Remastered serisiyle geri döndü!

Command & Conquer, Remastered serisiyle geri döndü!

İlk defa 1995 yılında Westwood Studios tarafından piyasaya sürülen ve o günden beri RTS türünde vazgeçilmez bir klasik haline gelen Command & Conquer: Tiberian Dawn'ı bilmeyen yoktur. Akabinde piyasaya sürülen Westwood’un ikinci oyunu C&C: Red Alert ise pek çok oyunseverin gönlünde taht kurmuştur. Her baktığımızda “artık böyle oyunlar yapmıyorlar” diyoruz değil mi? Yoksa bu oyunları benim gibi siz de mi özlediniz? Eh, artık özlemimiz sona erdi çünkü iki oyun, ek paketleriyle birlikte günümüz modern görüntüsüne kavuşturuldu ve şu anda piyasada!

 

 

Command & Conquer: Tiberian Dawn’da, GDI (Global Defense Initiative) ya da NOD (Brotherhood of Nod) taraflarından birini seçerek, kendilerine özgün hikayeleriyle senaryolarını oynuyoruz. C&C: Red Alert’ta ise Müttefikler (Allied Forces) ya da Sovyetler (Soviet Union) tarafları mevcut. Remastered serisinde, oyunun ruhu korunmuş ancak oyunun daha yumuşak ve akıcı oynanabilmesi için seriye tonla yenilik eklenmiş. Peki, bu Remastered serisinde bizi ne gibi yenilikler bekliyor?

 

 

  • Oyun grafikleri artık 4K destekli! Oyunu büyük ekranlarınızda kalite kaybı yaşamadan keyifle oynayabilirsiniz. Dahası, eğer orijinal oyunun görünümünü özlediyseniz, oyun içerisinde tek tuşla eski görünüme geçebilirsiniz!
  • Her birim ve binanın animasyonu var! Artık binalarınız kurulurken ya da birimleriniz savaşırken, hepsine özgü olan animasyonları görebilirsiniz.
  • Yeniden düzenlenmiş çok oyunculu modu! LAN çoklu oyunculu modu haricinde, oyunun içinde ELO sistemiyle çalışan bir rekabet ortamı oluşturulmuş, dolayısıyla artık çevrimiçi de savaşabiliyorsunuz!
  • Yenilenmiş kullanıcı arayüzü! Artık birim üretirken birim ve binaları üretim sırasına sokabiliyorsunuz, klavye kısayolları ise daha işlevsel bir hale getirilmiş.
  • 100’den fazla senaryo görevi! Sadece konsol versiyonunda bulunan, oyuna koyulmamış ya da gizli olan tüm senaryoları oynayabiliyorsunuz.
  • Yenilenmiş oyun içi sinematikler! Oyunun hikayesini doğal olarak en çok oyun içi sinematikler anlatıyordu. Bu sinematiklerin de AI kullanımıyla çözünürlüğü yükseltilmiş!
  • Yenilenmiş sesler, efektler ve müzikler! Oyunda kullanılan tüm ses ve ses efektleri yenilenerek günümüz standardına getirilmiş. Aynı zamanda, oyunlarda toplamda 7 saat süreyi aşan müzikler tek tek, C&C ve C&C: Red Alert’ün orijinal bestecisi Frank Klepacki tarafından yenilenmiş ve 70’den fazla yeni ya da oyuna koyulmamış müzik soundtrack’e eklenmiş! Oyun içerisinde istediğiniz parçaları Jukebox’ta sıraya koyarak kendi çalma listenizi oluşturabiliyorsunuz.
  • Ve dahası! Maçların tekrarını izleyebilme, ‘izleyici’ modu, kamera/zoom kontrolleri, hızlı kaydetme desteği, harita düzenleyici ve bugüne kadar yayınlanmamış prodüksiyon fotoğraf ve videoları da cabası!

 

 

Command & Conquer kitlesinin uzun süredir merak ve heyecanla beklediği bir seriydi Remastered serisi. Eğer orijinal C&C’ın hayranıysanız Remastered versiyonuna da kesinlikle sahip olmalısınız. Eğer daha önce oynamadıysanız da rica ediyorum. RTS’nin babalarından birini tanıma fırsatını (özellikle bu kadar iyi yenilenmişken) kaçırmayın derim. Command & Conquer Remastered’ı Steam üzerinden 129 TL’ye edinebilirsiniz.