Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Hem ucuz hem çok keyifli: Stick Fight: The Game

Hem ucuz hem çok keyifli: Stick Fight: The Game

Günümüzde çok farklı kategorilerde oyunlar mevcut olduğunu biliyoruz. Oyunları kategorilere ayırırken oyun türlerine (FPS, MOBA, 8bit vs.) göre seçim yaparız. Ancak ücretli ve ücretsiz oyunlar olmak üzere ayırmak da önemli çünkü birçok kişi oyunlara para ödememe ya da küçük meblağlar ödeme taraftarı. Bu hafta, Steam’in en uygun fiyatlı oyunlarından biri Stick Fight: The Game sizlerle…

Stick Fight: The Game, Landfall tarafından 2017 yılında geliştirildi ve hepimizin çocukluktan aşina olduğu çöp adam temasında oyunculara sunuldu. Steam üzerinden satın alınabilen oyun Windows, MAC OS ya da Nintendo Switch üzerinden oynanabiliyor. Maksimum 4 kişiyle oynanabilen oyunda iki mod bulunuyor. İsterseniz Steam üzerinden arkadaşlarınızı davet ederek isterseniz oyunu oynayan insanlarla eşleşerek oynayabiliyorsunuz. Steam’de oyunun fiyatı 10 TL, ayrıca indirime girdiği dönemlerde 4 TL gibi bir fiyatla satın almanız da mümkün.

Oyunda birbirinden farklı platformlar bulunuyor ve bu platformlar üzerinde diğer çöp adamları öldürerek hayatta kalan son çöp adam olmaya çalışıyorsunuz. Hatta oyunu başlangıç sayfasına da taşıyan Landfall, oyunu başlatmak için de diğer arkadaşlarınızı saf dışı bırakma şartı koymuş. Bir nevi ısınma turu…

Oyun sürerken, platforma yukarıdan düşen silahları alabiliyor ve hamlelerinizi güçlendirebiliyorsunuz. Birçok silah çeşidinin bulunduğu oyunda, hem FPS oyunlarından aşina olduğumuz M16 gibi ünlü oyun silahları hem de yılan, lazer ışını, buz ya da yapıştırıcı gibi ilginç maddeleri atan silahları görebiliyoruz. Ayrıca oyunda aşmanız gereken tek engel diğer çöp adamlar da değil. Üzerinde bulunduğunuz platform da başlı başına bir düşman. Her birinde farklı bir engel görülen platformlarda bazen yavaş yavaş yok olan zemine karşı mücaede veriyorsunuz, bazen devasa bir gürz başınızın üzerinden gelip geçiyor, bazen de üzerinde durduğunuz kutular düşmeye başlıyor. Bu sebeple hem reflekslerimizi hem dikkatimizi hem de hızlı düşünme becerimizi kullanmamız gerekiyor. Doğru hamlelerle hayatta kalan son çöp adam olmak zorundayız. Oyun sonunda kazanan çöp adam başının üzerinde bir taç ile görünüyor ve puan topluyor.

Hem strese girmeyeyim, hem farklı bir oyun oynayıp eğleneyim diyorsanız Stick Fight: The Game tam size göre. Yapacak çok bir şey yok gibi görünse de oynarken çok büyük keyif alacağınıza kefil olabilirim.