Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Baya Pahalı Oyunlar: RAGE 2

Baya Pahalı Oyunlar: RAGE 2

Hazır hala ayın ilk 10 günlük dilimindeyken, hala paramız bişiler almaya yeterken dedik ki biraz da en pahalı oyunları inceleyelim. RAGE  2, Steam‘in en pahalılarından ama hakkını yememek lazım, oyunun atmosferi verdiğiniz parayı hak ediyor. Siz de benim gibi, haftasonu eve kapanıp oyun oynamayı, dışarı çıkmaya tercih edenlerdenseniz, paraya kıyıp oyunu alın derim! 

Avalanche Studio ile Bethesda’nın ortak yapımı olan RAGE 2’nin çıkış fragmanı yayınlandı. PC, Playstation 4 ve Xbox One’da oynanabilecek olan oyunun çıkış tarihi ise 14 Mayıs.

İlk oyun, oyun dinamikleri iyi olmasına rağmen alan tasarımı, konusu ve tek düze olması nedeni ile yoğun eleştiriye maruz kalmıştı. Ancak son fragmandan edindiğimiz hissiyata göre Bethesda, bu eleştirileri dikkate almış ve çok daha iyi bir iş çıkarmış gibi gözüküyor. 

Oyun motoru olarak son DOOM oyunu ile aynı teknoloji kullanıldığı için oyun DOOM’a oldukça benziyor. Tema olarak da Mad Max‘e benzeyen RAGE 2, devasa bir haritaya sahip olacak gibi gözüküyor. Bu devasa haritada daha önce yayınlanan videolarda da gördüğümüz üzere araç kullanımı oldukça önemli bir yer kaplayacak gibi gözüküyor. Kendinizi Mad Max’in o tozlu ve aksiyonlu atmosferinde hissedeceğinize %100 eminiz. Bol bol kovalamaca ve araçlarla çatışmalar içeren oyunda Drone benzeri uçan hava taşıtları da kullanabileceksiniz. Çatışma dinamiklerinin de Doom’u andırdığını unutmadan söyleyelim.

ID Software Studio yöneticisi Tim Willits, ilk oyudaki kahverengi ve sıkıcı atmosferden farklı olarak yeni oyunun her oyuncu için daha özel olacağını ve her mekanın kendi hikayesinin olacağını duyurmuştu. Ayrıca bu oyunda oyuncular, içinde bulundukları dünyayı ve hikayeyi daha fazla etkileyebilecekler ve dinamik hikaye yapısı sayesinde oyunun gidişatında daha fazla söz sahibi olabilecekler.

RAGE 2 ilk oyundaki şiddet seviyesini daha da yukarıya çıkarmış gibi gözüküyor. Delirmiş karakterlerle ve kaotik görevlere sahip olacak olan oyunda öldürdüğünüz karakterleri parçalayıp uzuvlarına ayırabiliyorsunuz. Bundan dolayı zaten oyunda bir yaş sınırı bulunuyor. 18 yaşından küçük arkadaşlarımızla buradan sesleniyoruz lütfen abinizden, ablanızdan gizli gizli bu oyunu oynamayın.

RAGE 2’de multiplayer modu da yer alacak. Ancak Battle Royale modu oyunun şu an için bulunmuyor.

Geçtiğimiz haftalarda Epic Games Store‘un yeni çıkacak oyunlarla anlaşması ve diğer platformlardan kaldırılması çok konuşulmuştu. Bu tartışmalar üzerine, Bethesda bir açıklama yayınlamıştı. RAGE 2‘nin Epic Games Store özel olmadığı, diğer platformlarda da yayınlanacağı açıklanmıştı. RAGE 2 şu anda Steam’de ön sipariş edilebiliyor. Oyunun ön sipariş fiyatı 299 TL.

Rage 2 PC sistem gereksinimleri ise şu şekilde:

Minimum Sistem Gereksinimleri:
* 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
* İşletim Sistemi: Win7, 8.1 veya 10 (64-Bit versiyonlar) 
* İşlemci: Intel Core i5-3570 veya AMD Ryzen 3 1300X 
* Bellek: 8GB RAM 
* Ekran Kartı: Nvidia GTX 780 3GB veya AMD R9 280 3GB 
* Depolama: 50 GB boş alan 

 Önerilen Sistem Gereksinimleri: 
* 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir 
* İşletim Sistemi: Win7, 8.1 veya 10 (64-Bit versiyonlar) 
* İşlemci: Intel Core i7-4770 veya AMD Ryzen 5 1600X 
* Bellek: 8GB RAM 
* Ekran Kartı: Nvidia GTX 1070 8GB veya AMD Vega 56 8GB 
* Depolama: 50 GB boş alan 
 Rage 2 PlayStation 4, Xbox One ve PC (Steam) platformları için 14 Mayıs’ta raflardaki yerini alacak.