Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Hem ucuz hem çok keyifli: Speedrunners

Hem ucuz hem çok keyifli: Speedrunners

Geçen hafta başladığımız “Hem ucuz hem çok keyifli” serisinde çöp adamların hayatta kalmak için birbirlerine ve platforma karşı verdiği mücadeleyi konu alan, oynaması çok keyifli Stick Fight: The Game oyununu incelemiştik. Sadece 10 TL olan oyunun ardından, bu hafta da çok seveceğiniz bir oyun seçtik: Speedrunners.

Tiny Builds, aksiyondan stratejiye, basit eğlenceden yarış kategorisine kadar pek çok oyunu bulunan şirketlerden biri. En popüler oyunları arasında Pandemic Express: Zombie Escape, Hello Neighbor gibi oyunlar bulunuyor. Çok bilinmese de rekabetçi anlamda üst düzey bir oyun deneyimi sunan Speedrunners ise hem ucuz olması hem de mükemmel vakit geçirmenizi sağlayan bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Oyunun fiyatı 24 TL ancak oyunu ucuz kategorisine sokan bu değil elbette. Çok oyunculu olarak oynanabilen oyunun 4’lü paketi 59 TL. İndirim dönemlerinde ise çok daha düşük oluyor.

2016 yılında çıkan oyunun amacını diğer oyuncuları geride bırakarak hayatta kalan son oyuncu olmak şeklinde açıklayabiliriz. Oyunda farklı platformlar yer alıyor ve ilerleme kaydettikçe yeni bir platforma erişim hakkı kazanıyorsunuz. Erişime açılan her platformun zorluk seviyesi bir öncekine oranla daha fazla oluyor. Ayrıca, oyunda diğer oyunculara olduğu kadar platform da kendi başına bir rekabet ortamına sahip çünkü giderek daralan bir ekranda oynuyoruz. Ekran daraldıkça ekranda kırmızıya dönen noktalarda kalırsak oyun bizim için bitmiş demektir. Oyun platformunda, yapmanız gereken aslında çok basit. Herkesi geride bırakarak koşmak ve platformdaki engellerin sizi yavaşlatmasını engellemek. Bazı yerlerde zıplamalı, bazı yerlerin altından kayarak geçmelisiniz. Ayrıca, kanca atarak (aslında Spiderman’in attığı ağları andırıyor) ya da boostlama yaparak hamleleri hızlandırabiliyorsunuz.  Oyunu isterseniz oyunu oynayan insanlarla isterseniz kendi arkadaşlarınızla oynayabiliyorsunuz. 4’lü paket de burada avantajlı oluyor çünkü en eğlenceli olan kendi arkadaşlarınızla oynadığınız oyun oluyor. Ayrıca single moda ya da story modunda görevleri tamamlayarak da oynama imkanınız var.

Ayrıca, oyunun geliştiricisi DoubleDutch Games, öyle bir konsept oluşturmuş ki oyunu bu haliyle oynamak da çok keyifli. Pewdiepie, Dodger, Cinnamon ve Strippin gibi Youtuber isimleri oyun karakterleri olarak sunduğu 2 farklı Youtuber Paketi tasarlamış. Paketlerin fiyatları ise 6 TL.

Sizler için oyunu sadece incelemekle kalmadık, aynı zamanda oynadık. Flank ekibinin Speedrunners deneyimi ve izlenimleri için sizi aşağıdaki videoya alayım.