Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Hearthstone Grandmasters detayları belli olmaya başladı

Hearthstone Grandmasters detayları belli olmaya başladı

Hearthstone Masters sistemi duyurulduğundan beri, detaylar hakkında hiçbir bilgi paylaşılmadı ve merak eden kişiler de herhangi bir detay öğrenemedi, böylece konu deyim yerindeyse gizemli bir durum oldu. Ancak geçtiğimiz gün, Inven Global’den Tom Matthiesen, turnuvanın formatı, ödül havuzu ve davet edilen oyunculara dair bazı bilgileri paylaştı.

Incen Global’a göre, Hearthstone Masters bir lig formatında olacak ve yılda iki sezon sistemiyle ilerleyecek. 8 hafta sürecek olan bir sezonda, her bölgeden 16 oyuncu katılım yapacak ve bu oyuncular 8 kişilik 2 takıma ayrılacak. Avrupalı ve Amerikalı oyuncuların katılımı kesinleşse de diğer bölgelerden katılacak oyuncular hakkında henüz bir bilgi yok. Inven, katılacak olan oyunculardan 15 Avrupalı ve 13 Amerikalı ismi açıkladı. Profesyonel oyuncuların birçoğu oldukça tanınan Bunnyhoppor, Pavel, Thijs, Kolento, RDU, Firebat, Muzzy, Dog, Purple gibi isimler ve daha fazlası var. Turnuvada son 4 oyuncu, dünya şampiyonu olmak için mücadele etmeye hak kazanacak. Oyuncular haftada iki kez karşılaşma yapacak ve bu karşılaşmalar iki tur formatıyla sürdürülecek. Büyük final karşılaşması ile Hearthstone Grandmasters turnuvası sona erecek ve bir kişi şampiyonluk sevincini yaşayacak. İki sezonun sonunda, en kötü performans sergileyen iki oyuncu belirlenecek ve her biri kendi bölgesinden bir daha Hearthstone Grandmasters turnuvasına katılım sağlayamayacak. Oyunculara yapılacak ödemeler konusunda ise şunlar açıklandı. Oyuncular haftada 1,000 dolar katılım ücreti alacak. Kazanılan her maç için ayrıca ödenecek miktar ise 500 dolar olarak belirlendi. Büyük final sonrasında verilecek ödül için 500 bin dolarlık bir havuz bulunuyor.

Hearthstone Grandmasters , Hearthstone Dünya Şampiyonası’nın bitişinden kısa süre sonra başlayacak ve tüm detayların önümüzdeki hafta Blizzard’ın paylaşması bekleniyor.