Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri PUBG Mobile’da Jiroskop kullanımı ve incelikleri

PUBG Mobile’da Jiroskop kullanımı ve incelikleri

Bilgisayar sürümünü geride bırakan ve günlük ortalama 30 milyondan fazla kişi tarafından oynanan PUBG Mobile’da kullanıcı sayısı her geçen gün artıyor. Bu durum doğal olarak rekabeti de beraberinde getiriyor. Artık PUBG Mobile severler birbirlerine karşı avantaj elde edebilmek adına çok detaylı okumalar yapıyor ve oyun oynanış videoları izliyorlar. Tam da bu noktada özellikle PUBG Mobile profesyonellerinin kullandığı Jiroskop özelliği karşımıza çıkıyor.

Peki Jiroskop nedir?

Temelde telefonunuzu hareket ettirerek karakterinize yön verdiğiniz ve aynı zamanda nişan alabildiğiniz bu özelliği aslında yarış oyunlarından aşinayız. Jiroskop kullanırken ekrana dokunmanıza gerek kalmıyor. Oyunda bu özellik ilk anda otomatik olarak kapalı oluyor. Jiroskopla ilgili oyun menüsünde iki seçenek mevcut: “Dürbün aç” ve “Daima açık”. 

Jiroskop: Dürbün Aç

Alışılması ilk başta bir hayli zor olan bu özelliğe kesinlikle ilk başta “Dürbün Aç” modunda denemenizi tavsiye ederim. Bu modda Jiroskop yalnızca nişan aldığınız zaman aktif oluyor. Jiroskop’un getirdiği aslında en büyük iki avantaj geri tepmeyi azaltması ve çoklu hedeflerde daha seri geçişler yapabilmenizi sağlamasıdır. Özellikle ağır makineli silahlardaki savrulma, Jiroskop sayesinde oldukça azalmaktadır.

Jiroskop: Daima Açık

“Daima Açık” modunda adından anlaşılacağı üzerine Jiroskop özelliği her zaman açık. Başlangıçta bu mod ile Jiroskop’u kullanmaya başlarsanız sinirlerinizin gerilmesi ve düşük verim almanız oldukça muhtemel. Bunun sebebi de birincisi mobil cihazınızı devamlı olarak hareket ettirmek sizi yorabilir ve ikinci olarak kontrolü sağlamak sizi oldukça zorlayabilir.

Jiroskop, ilk başlarda canınızı sıkabilir ve alışması oldukça uzun sürebilir. Ancak o sabrı gösterdikten sonra  PUBG’nin en iyilerinin de kullandığı bu özelliğe siz de hakim olarak büyük avantaj elde edebilirsiniz.  
 

En uygun fiyatlı Pubg Mobile UC satın almak için hemen tıkla!