Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Harry Potter’ın RPG oyunu, PlayStation 5 ve Xbox Series X için özel olarak gelecek

Harry Potter’ın RPG oyunu, PlayStation 5 ve Xbox Series X için özel olarak gelecek

Popüler yapımların oyunları üzerindeki talihsizlik bir türlü geçmiyorken, Harry Potter'ın yeni RPG oyunu hakkında bazı detaylar ortaya çıktı. 

Konsollar için gelmesi planlanan Harry Potter’ın yeni oyunu için ortaya atılan son bilgilere göre gelecek yıl, PlayStation 5 ve Xbox Series X için gelecek.

Avalanche Software'in bir süredir Harry Potter RPG oyunu üzerinde çalıştığı söyleniyordu, çıkış tarihi veya herhangi grafik detayı hakkında fikrimizin olmadığı oyun için ortaya çıkan son bilgilere göre, en azından elimizde gelecek yıl konsollara gelecek bilgisi bulunuyor.

Harry Potter RPG oyunu da bazı oyunlar gibi söylentiler noktasında fikir sahibi olmayı sağlıyordu. Resmi olarak bile doğrulanmayan oyun yine de Potterhead’leri ve oyunseverleri heyecanlandırmaya yetiyor.

RPG türünde konumlandırılan Harry Potter oyununda oyuncuların Hogwarts ve çevresini kapsayan bir açık dünyada sihirbazlık deneyimi yaşayacakları tahmin ediliyor.

Oyunun 2021 yılının sonlarında PlayStation 5 ve Xbox Series X için geleceği bilgisi anonim ancak güvenilir kaynaklar tarafından sızdırıldı. Bunun yanında oyunun gerçekten var olduğu ve Utah Salt Lake City'deki Avalanche Software tarafından geliştirildiği belirtiliyor.

Büyük bütçe ayrılarak geliştirildiği söylenen oyunun, 22 Ağustos'taki DC FanDome etkinliğinde DC evreninden yeni oyunlarla birlikte resmi olarak duyurulması bekleniyor.