Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Apple bazı Arcade oyunlarının fişini çekecek

Apple bazı Arcade oyunlarının fişini çekecek

Apple geçen yıl büyük bir heves ile tanıttığı ve tanıtımının ardından sunduğu Arcade platformu için planlarını değşitiriyor. Beklediği ivmeyi yakalayamayan şirket, deneme sürümünün bitmesinin ardından yaşanan abonelik iptallerinin önüne geçmek adına bazı oyunlarının fişini çekiyor. 

Bildiğiniz gibi Apple Arcade Flank olarak da oyunlarını incelediğimiz bir platform ancak Apple Arcade'de eksik olan bazı şeyler bulunuyor. Bunların başında oyunlarda çeşitlilik olmaması yatıyor. Onlarca oyun olmasına rağmen, soft ve hikaye bazlı oyunların çoğunlukta olması çeşitliliği azaltıyor. Bunun yanında güzel ve iyi denebilecek oyunlarda da bazı kontrol sorunları yaşanıyor. 

Hal böyle olunca başarılı bir oyun deneyimi sunmadığı gerekçesiyle pek çok kişi Apple Arcade aboneliğini iptal ediyor. Apple da beğenilmeyen, olumsuz geri dönüş alan oyunlarını kaldırmayı hedefliyor. Platformu halihazırda kullanan kişilerden yorumları, geri dönüşleri çok daha iyi değerlendirmeyi planladıklarını söyleyen şirket, bu noktada Arcade deneyimini geliştirmek istiyor. 

Reklamsız, kesintisiz ve sorunsuz bir oyun deneyimi sunmak isteyen Apple, Arcade için daha yolun başında olduğunu da kabul ediyor.