Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Ezreal, Varus, Wukong ve Volibear patch 10.14’te nerf yiyor.

Ezreal, Varus, Wukong ve Volibear patch 10.14’te nerf yiyor.

Wukong ve Volibear’ı son birkaç haftada üst koridoru domine ederken görmekten bezdiyseniz o zaman iki şampiyonun da League of Legends’ın gelecek yeni yaması 10.14’te nerflendiğini duymak sizi mutlu edecektir.

Riot oynanış yönetmen tasarımcısı Mark “Scruffy” Yetter, 8 Temmuz Çarşamba günü canlı sunuculara çıkacak olan yeni yamanın değişiklik listesini yayınladı. Varus ve Ezreal’ı da içeren birçok şampiyon nerf balyozunun darbesini yiyecek.

Üst koridorda Wukong sıralamalarda koridorun en güçlü şampiyonlarından biri olarak hızlıca yükseldi. Maymun kral üst koridorun en yüksek üçüncü kazanma oranı olan 51.94’lük bir ‘win rate’ ile üst koridorda en çok oynanan yedinci şampiyon unvanına sahip.

Diğer yandan Volibear, son yamada ormanda benzer oranlara sahip. – 54.36’lık kocaman bir kazanma ve 5.9’luk oynanma oranı var. Üst koridor rakamları da bir bu kadar iyi, üst koridorda yarı tanrı şampiyonumuzun 50.33’lük bir kazanma oranı var ve en çok oynanan ikinci üst koridor şampiyonu.

Sihirdar Vadisi’nin diğer tarafında, Ezreal 17,09’luk bir seçilme oranına ve 50,47’lik kazanma oranına sahip olduğu için nerf alıyor. Aynı zamanda 3.09’luk bir banlanma oranıyla en çok banlanan nişancılar arasında – bu kategoride alt koridorda sadece Yasuo onu geçiyor.

Pro sahnesindeki etkilerinden dolayı Varus da bazı nerfler yiyor, her ne kadar solo sıralamada 48,60’lık bir kazanma oranına sahip olsa da.

via: dotesports