Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Günahım Neydi: Mortal Kombat 11

Günahım Neydi: Mortal Kombat 11

Günahım Neydi: Mortal Kombat 11

 

Çıktığı günden beri sürekli gelişmesi açısından Mortal Kombat 11’i öncelikle tebrik ederek yazımıza başlıyoruz. Fakat bu güncellemeler çoğu zaman beklentilerin çeyreğini bile karşılamıyor. Yapılan her hamle biraz daha sıradanlaşma adına adım attırıyor. Peki bu kadar çok değişmesine rağmen sürekli kendini tekrarlayan Mortal Kombat 11’in günahı neydi?

 

Öncelikle oyun rekorlar ile başladığı serüvenine birçok yenilik ekleyerek beğenileri toplamıştı. Aslında kendi türünde çok öne çıkan ve başarılı olan bu oyun, yaptığı ufak hatalar yüzünden kullanıcılarına çok zor durumlarda yaşattı. Örneğin Match Making sistemindeki ufacık bir hata yüzünden oyuna yeni başlayan biri 100 level bir oyuncunun karşısına çıkınca doğal olarak oyundan soğuyor. Ayrıca görüntü kalitesinde de iyileştirmeler yerine gerilemeler olduğu söyleniyor.

 

Dövüş dinamiğinde yapılan değişikliklerden en çok etkilenen tabi ki karakterler. Önceden aylarımızı verip ustalaştığımız karakterlerle bir fark yaratabiliyorduk. Ama artık daha kolay olan karakter yetenekleri ve karakterler arası eşitsizlik çok can sıkıcı durumlara yol açıyor. Fatal Blow konusu zaten tüm oyunu etkileyen faktörlerin başında geliyor.

 

Ve gelelim oyun içi satın alma sistemine. Şu anlık sadece 3 DLC’si bulunmakta ve fiyat olarak gayet uygun. Ama Krypt sistemi biraz fazla pahalı diyebiliriz. Oradan oraya çevirmeler derken can sıkıcı durumlara dönüşebiliyor.

 

Her ne olursa olsun Mortal Kombat 11, başarılı bir oyun diyebiliriz. Ama yaptıkları ufak hataların bedelleri çok büyük oldu ve çok oyuncu kaybettiler. Artık o eski günlere dönmek ne kadar imkansızda olsa, Mortal Kombat 11 türünün en iyi oyunu.