Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri En ucuz ama en iyi: Mikrofon

En ucuz ama en iyi: Mikrofon

En ucuz ama en iyi serimizde bu hafta hem gamer hem de yayın açanlar için olmazsa olmaz bir ekipman olan mikrofonları ele aldık. Oyunlardan daha fazla keyif alabilmemiz, takım arkadaşlarımızla sağlıklı iletişim kurabilmemiz ve kaliteli yayınlar için iyi bir mikrofona hepimiz ihtiyaç duyarız. İşte karşınızda kaliteli ve aynı zamanda bütçe dostu mikrofonlar:

Samson G-Track Pro

Samson G-Track Pro, sahip olduğu birçok fonksiyon ve uygun sayılabilecek fiyatı ile listemizde ilk sırada yer alıyor. Yayınlar ve podcastler için herhangi bir ekstra yazılım gerektirmeyen bu çok modlu USB mikrofon aynı zamanda sağlam yapısıyla da dikkat çekiyor. 

Ancak Samson G-Track Pro'yu diğer mikrofonlardan ayıran en önemli özelliği onu 2 parçalı bir ses mikserine dönüştüren 1/4 inçlik ses girişidir. Bu, ayrı bir mikser almaya gerek kalmadan fazladan bir mikrofon, ikinci bir ses kaynağı veya tatlı bir tuş takımı takabileceğiniz anlamına gelir. 

Ürünün fiyatına göre bu kadar çok özelliğinin olması onu listenin en üst sırasına çıkartıyor. Samson G-Track Pro ile oldukça kaliteli podcast'ler çekip yayınlar açabilirsiniz. Mikrofunun Amazon.com'daki fiyatı ise 116.44$.

Blue Yeti

Blue Yeti mikrofonu yine performans ve fiyatın neredeyse optimum noktada buluştuğu bir başka mikrofon. Yayın açmaya yeni başlayacaklar için ve podcast kayıtları için bu mikrofon mantıklı bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Blue Yeti’nin kardioid, çift yönlü ve çok yönlü olmak üzere 3 farklı ses yakalama sistemi bulunuyor. Bu sayede bu mikrofon ile hemen hemen her ortamda oldukça kaliteli yayınlar açabilir ses kayıtları alabilirsiniz.

Bu arada şunu da söylemeden geçmeyelim, hangi amaçla mikrofonunuzu alıyor olursanız olun kesinlikle USB ile çalışan mikrofonları tercih etmenizi öneririz. Çünkü hem kurulum kolaylığı hem de ses kalitesi açısından diğer mikrofonlar USB mikrofonların gerisinde kalır. Blue Yeti de USB ile çalışan bir mikrofondur. Yeni başlayanlar ve hatta profesyonel yayıncılar için Yeti, doğru fiyata fantastik bir performans sunar.

Mikrofunun Amazon.com'daki fiyatı ise 127$.

HyperX QuadCast USB Microphone

Özellikle yaptığı kaliteli oyun kulaklıklarıyla tanınan HyperX, HyperX QuadCast USB Mikrofon ile piyasaya hızlı bir giriş yaptı. Bu mikrofon, Konuşmaları oldukça yüksek bir kalitede yakalayan bu mikrofon aynı zamanda yayın esnasındaki konuşmaların da çok temiz bir şekilde karşı tarafa aktarılması için tasarlanmış. 

QuadCast USB Mikrofon bu özelliği ile daha çok bir yayın mikrofonu olarak öne çıkıyor. İçerisindeki şok montajı alkışları toplarken, HyperX QuadCast USB Mikrofonu ergonomi açısından sınıfta kalıyor. Oturduğumuz zaman mikrofona sesimizi duyurmamız için eğilmemiz gerekiyor. Bundan dolayı mikrofondan en iyi şekilde yararlanmak için bir bom kolu ve daha iyi bir pop filtreye ihtiyaç duyacaksınız.

Mikrofunun Amazon.com'daki fiyatı ise 139.99$.