Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri G2 Esports, Red Bull ile ortaklığını duyurdu

G2 Esports, Red Bull ile ortaklığını duyurdu

Berlin merkezli organizasyon G2 Esports, enerji içeceği markası Red Bull ile ortaklığını duyurdu. Anlaşma, geride bıraktığımız hafta sonu G2 Esports’un League of Legends, Counter-Strike: Global Offensive ve Rainbow Six Siege takımlarının formalarında Red Bull logosunun gösterimiyle başladı. 

Red Bull ve G2 Esports ayrıca Atina düzenlenen LEC Finalleri’nde ve StarLadder Berlin Major’da 1vs1 turnuvaları düzenledi ve tanışma etkinliklerine yer verdi.

G2 Esports CEO'su Carlos 'ocelote' Rodriguez sponsorlukla ilgili olarak: “Red Bull ve G2, etkileşimli içerik ve etkinlik aktiviteleriyle sektöre daha fazla eğlence ve heyecan getirme konusunda ortak vizyona sahip. Bundan dolayı bu partnerlik zaten olması beklenen bir hamleydi ve bizim için oldukça önemli bir adım atmış olduk.”

Bu anlaşma aslında G2 Esports ve Red Bull arasında imzalanan aslında ikinci anlaşma olarak kayıtlara geçti. Mart ayında G2 Esports, çeşitli simülasyon yarışlarında uzmanlaşan oyuncuları bünyesine katmak amacıyla Redbull ile güçlerini birleştirerek Red Bull Racing Esports Team’i kurdu.

G2 Esports Ortaklık İcra Kurulu Başkanı Sabrina Ratih da konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Red Bull ve G2 ortaklığı, taraftar ilgisi ve katılımından ve Redbull ile oyuncu etkileşiminden doğan ve sonunda eşsiz bir evrime dönüşen bir işbirliğidir. Bu aslında espor endüstrisini ileriye götüren sosyal toplulukların gücünün en güzel kanıtı.”

G2 Esports’un ayrıca AORUS, NEEDforSEAT, Logitech G, AOC, paysafecard, Twitch ve Esport Management ile de ortaklığı bulunuyor. Red Bull ise Ağustos ayında forma sponsorluğunu da kapsayacak şekilde Fin temsilcisi ENCE ile anlaşma kapsamını genişletti. Red Bull aynı zamanda North, OG, BIG, LEC, Cloud9 ve 100 Thieves’in de sponsoru konumunda.