Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Fortnite’ta Avengers karakteri Thanos’tan sonra Captain’i mi göreceğiz?

Fortnite’ta Avengers karakteri Thanos’tan sonra Captain’i mi göreceğiz?

Fortnite ve Avengers, 26 Nisan Cuma günü aynı isimli çizgi romandan uyarlanan Avengers serisinin son filmi Avengers: End Game filminin tanıtımında sunulacak.

Aynı ismi taşıyan çizgi romandan uyarlanan Avengers film serisi, çıktığı ilk günden itibaren büyük beğeni toplamış ve popülerlik anlamında kendi kategorisinde en üst sıralarda yer almıştır. Başarılı filmin iş birliği yaptığı oyun Fortnite, 26 Nisan Cuma günü filmin lansmanında bu işbirliği bünyesinde tanıtılacak. Daha önce Avengers: Infinity War filminden bildiğimiz Thanos, Fortnite oyununda oynanabilir bir karakter olarak dâhil edilmişti. Ayrıca, Infinity Gauntlet adlı eldiven itemi de kozmetik olarak oyuna yerleştirilmişti. Bunların ardından, SuperBowl LIII süresince National Football League ile iş birliğini gördüğümüz Fortnite oyuna New England Patriots ve Los Angeles Rams üniformalarını kozmetik olarak oyunculara sunmuştu. Bu kez Avengers efsanelerinden Captain'i Fortnite karakteri olarak görmek muhtemel. Epic Games paylaştığı fotoğrafta yer verdiği kalkan ile düşündüğümüz gibi Captain'in geleceğinin sinyallerini mi veriyor dersiniz?

 

Söz konusu iş birliği, Fortnite için bir ilk değil. Cristopher “Marshmello” Comstock da daha önce Fortnite’a özel konser vermişti. Marshmello’un sıkı bir Fortnite oyuncusu olduğu da biliniyor.

Hafta sonu düzenlenecek olan etkinlik, solo yarı final ve final aşamasının gerçekleşeceği Fortnite Dünya Kupası ile tarihleri çakışan bir etkinlik olacak. Bu, Epic Games’in bir Fortnite espor etkinliğinin hemen öncesinde önemli bir değişiklik yaptığı ilk durum değil. Hafta sonu oyun içinde yapılacak değişikliklerin rekabetçi bir platformda mücadele edecek olan oyuncuları nasıl etkileyeceği ise merak konusu oldu.