Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Fortnite’ta artık yeniden doğabileceksiniz!

Fortnite’ta artık yeniden doğabileceksiniz!

Apex Legends’tan aşina olduğumuz yeniden doğuş özelliği artık Fortnite’da da olacak.

Fortnite’ın geliştiricisi Epic Games, bir sonraki güncelleme ile beraber oyuna Apex Legends’taki sisteme benzer bir yeniden doğma sistemi getirecek.

Fortnite kamyonetiyle yeniden doğmaya hazır olun!

Oyuncular bundan sonra takım arkadaşlarını yeniden doğma noktalarında diriltebilecek. Normalde ölen bir oyuncu, oyun bitene kadar arkadaşlarını beklemek durumundaydı. Reboot Vans (Yeniden Doğma Kamyoneti) ismi verilen bu sistem ile artık bu durum ortadan kalkmış gibi gözüküyor. Ancak tabii bu özelliğin bazı kuralları var.

Öncelikle her oyuncu bu özellikten en fazla 1 kez faydalanabilecek. Ayrıca oyuna geri dönen oyuncu, aynı oyunun başında olduğu gibi hiçbir eşyaya sahip olmayacak. Yani yeniden dirilen oyuncuların yeniden loot yapması veya takım arkadaşlarından yardım alması gerekecek. 

Aynı zamanda Apex Legends’taki benzer şekilde yeniden doğuş noktalarının sayıları sınırlı olacak ve alan daraldıkça bu istasyonların güvenli bölge dışında kalma ihtimali artacak.

Bir oyuncu tekrar dirildiği zaman herkesin görebileceği şekilde kamyonlardan korna sesi yükselerek ışık yayılacak. Böylece herkesin yeniden doğan oyunculardan haberi olacak.