Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Prens Harry’den Fortnite hakkında ağır sözler

Prens Harry’den Fortnite hakkında ağır sözler

İngiliz kraliyet ailesinin popüler ismi Prens Harry, Fortnite’ın bağımlılık yaptığını düşündüğü için oyunun yasaklanmasını istiyor.

Prens Harry, Fornite hakkında ağır açıklamalarda bulundu. Oyunla ilgili kaygılarını ve düşüncelerini geçtiğimiz Perşembe günü düzenlenen Gaming Bafta Awards‘dan hemen önce dile getiren Prens Harry şunları söyledi: “Bu oyun bağımlılık için yaratılmış. Evinizde olmasının faydası nedir? Tam bir sorumsuzluk.” 

Bu tarz oyunların ve sosyal medyanın, uyuşturucu ve alkolden bile daha fazla bağımlılığa yol açtığını düşünen Prens Harry’e tepkiler espor ve gaming dünyasından gecikmedi.

Geçtiğimiz günlerde bir oyuncuya Fortnite ve Minecraft gibi oyunların doktoru tarafından yasaklanması, tartışmaları da beraberinde getirmişti. Ayrıca oyun bağımlılığın günümüzde birçok boşanmanın nedeni olarak ortaya çıkması bu konuda önyargının oluşmasını sağlayan bir diğer etmen.

Ancak olumsuz örnekler olduğu gibi oyunların ve sosyal medyanın herhangi bir bağımlılığa neden olmadığını gösteren çalışmalar da mevcut. Birbiriyle çelişen bu gelişmelerden dolayı özellikle ebeveynlerin kafası bir hayli karışacakmış gibi gözüküyor.

Görünen o ki espor ve gaming ile ilgili bu ve benzeri gelişmelerle önümüzdeki günlerde çok daha fazla karşılaşacağız.