Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri PUBG Europe League Phase 1 şampiyonu ENCE oldu

PUBG Europe League Phase 1 şampiyonu ENCE oldu

Digital Athletics’in ülkemizi temsil ettiği PUBG Avrupa Ligi sona erdi. 3 hafta süren turnuvada toplamda 60 maçı oynandı. Muhteşem bir performans sergileyerek herkesi büyüleyen Finlandiyalı ENCE takımı turnuvanın 1.'si olurken temsilcimiz Digital Athletics ise turnuvayı 13. sırada bitirdi.

Son güne 288 puan ile 13. sırada başlayan DA, ilk dörde girmek için elinden geleni yapsa da istediğini elde edemedi.

1.maç (Miramar)

Günün ilk maçında iyi bir performans sergileyerek 5. olmayı başaran ekibimiz, 8 kill alarak 12. sıraya yükselmeyi başardı. 

Finalde NiP, Red Diamonds ve M19 takımlarının mücadelesine tanık olduk. M19 oyuncularını sahadan silmeyi başaran NiP, Red Diamonds karşısında rahat bir galibiyete ulaştı. RD finale sadece 2 oyuncuyla kaldığı için oyuncular kill vermemek adına intihar etti. Böylece ilk maçta kazanan Ninjas in Pyjamas takımı oldu.

Sıralama

 1. NiP
 2. Red Diamonds
 3. M19

2.maç (Miramar)

İkinci maçta kill almayı başaramayan temsilcimiz maçı 12. sırada bitirdi. Finalde Team Liquid’den Sambty tek başına 3 NiP oyuncusunu indirince, Pittsburgh Knights sayı avantajını değerlendirerek galibiyete ulaşmasını bildi.

Sıralama

 1. Pittsburgh Knights
 2. Team Liquid
 3. NiP

3.maç (Miramar)

Günün üçüncü maçında 9. olan DA, bu oyunda da kill de alamadığı için puan alamadan karşılaşmayı tamamladı. Finalde herkese göz dağı veren ENCE bu maçta tam 17 kill’e imza atarak resmen gövde gösterisi yaptı.

Sıralama

 1. ENCE
 2. CrowCrowd
 3. TSM

4.maç (Erangel)

DA bu maçta 5. olurken yalnız 1 kill alabildi. ENCE bir kez daha maçı süpürerek 1. olmayı başardı ve bu maçta da Finlandiyalı ekip 15 kill alarak muhteşem bir performs sergiledi.

Sıralama

 1. ENCE
 2. Winstrike
 3. CrowCrowd

5.maç (Erangel)

Turnuvanın son maçında temsilcimiz Digital Athletics kendisine yakışır bir performans sergileyerek maçı 3. sırada bitirmeyi başardı. Finalde  rakipleri Red Diamonds ve Winstrike olan DA maçı kazanamasa da 7 kill alarak maçı 3. sırada bitirdi. Son maçın kazananı ise sayı dezavantajına rağmen Red Diamonds takımı oldu.

Sıralama

 1. Red Diamonds
 2. Winstrike
 3. Digital Athletics

Puan Tablosu

Böylece Londra’da düzenlenecek olan FACEIT Global Summit turnuvasına, ilk 4’te yer alan ENCETeam LiquidNinjas in Pyjamas ve Winstrike takımları katılmaya hak kazandı.

PEL’in şampiyonu ENCE 75.000$’lık ödülün sahibi olurken, ikinci Team Liquid 50.000$, üçüncü NiP 35.000$ ve dördüncü Winstrike ise 25.000$’lık ödülü kasasına götürdü.

Turnuvayı 13. sırada bitiren Digital Athletics, ilk aşamada ligden düşme olmadığı için ikinci aşamada tekrardan PEL’de mücadele etmeye devam edebilecek.