Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Fortnite İtalya’da en çok oynan oyunlardan birisi haline geliyor

Fortnite İtalya’da en çok oynan oyunlardan birisi haline geliyor

Corona virüsü Avrupa ülkelerini hazırlıksız yakalamış olacak ki İtalya salgından en çok etkilenen ülkeler arasında yer alıyor. Birçok etkinliğin iptal edilmesi ve bazı bölgelerin karantina altına alınmasıyla birlikte insanlar teknolojiye başvurdu. Oyun oynayan insanların sayısı ise oldukça yükseldi.

Zaten oldukça popüler olan Battle Royale oyunlar arasında yer alan Fortnite, İtalya’da Corona virüsü salgınının da etkisiyle en popüler oyun haline geldi. Bazı bölgelerde tatil edilen okullar İtalya’da Fortnite gibi çevrim içi oyunlara olan talebi artırıyor. 

Fortnite ve Call of Duty şu an lider

Çevrim içi olarak yapılan her şeye artan talep sebebiyle telekomünikasyon şirketleri artan trafiklerin en çok hangi alanda gerçekleştiğine bakmaya başladı. Fortnite ve Call of Duty gibi oyunların oyuncularının önemli sayıda artığını gözlemleyen yetkililer, salgının bu tarz oyunlara olan ilgiyi iyice artırdığını söylüyor.

Bloomberg tarafından bildirilen rakamlara göre internet trafiğinin yüzde 70’lik kısmı Fortnite gibi çevrim içi oyunlara yöneliyor. Activision, Call of Duty: Warzone'un bu hafta piyasaya sürülen oyununun ilk 24 saatte 6 milyon oyuncuya ulaştığını aktarıyor.

Bununla birlikte elbette yalnızca oyunlar değil internet üzerinden videolu konferans yapılabilen birçok uygulama da önemli kullanıcı sayılarına ulaşıyor. Evden çalışan kişilerin sayısının artmasıyla birlikte Skype, Slack ve Discord gibi sohbet uygulamaları da kullanıcı sayısını artırıyor.