Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Dedikodulara göre Activision, Modern Warfare 2 Remastered üzerinde çalışıyor!

Dedikodulara göre Activision, Modern Warfare 2 Remastered üzerinde çalışıyor!

Call of Duty serisi, söylenenlere göre dur durak bilmiyor. 3 gün önce ücretsiz battle royal oyunu Call of Duty: Warzone’u çıkartan Activision, ünlü “leak” adresi TheGamingRevolution’ın söylediğine göre Moder Warfare 2 Remastered üzerinde çalışıyor.

Call of Duty serisinin en sevilen oyunlarından biri olan Modern Warfare 2, markanın en ikonik oyunlarından biri olarak kabul ediliyor. Ghost, Price ve Soap karakterlerinin başrol oynadığı MW2 için bir çıkış tarihi verilmedi.

TheGamingRevolution’ın attığı tweet’te, Activision’nın MW2 dışında üzerinde çalıştığı bazı oyunları da açıkladı: Tony Hawk Proskater Remastered, Call of Duty 2020 (Project: Zeus kod adıyla), Sledgehammer Games’ten ücretsiz bir CoD oyunu, bir PVP “Crash” oyunu ve Crash Bandicoot: The Wraith of Cortex Remastered, tweet’te yer alan oyunlardı.

Ünlü “leak” sayfası, daha sonra attığı tweet ile birlikte Sledgehammer Games tarafından çıkartılacak olan ücretsiz CoD oyunun, bütün konsollarda, mobilde ve PC’de oynanabileceğini açıkladı. Oyunun 2021 yılında çıkması bekleniyor.

Çıkan dedikodulara göre Call of Duty 2020 isimli oyun ise Treyarch tarafından geliştiriliyor. Black Ops serisinin bir yeniden yapılanması gibi olacağı ön görülen oyunun, soğuk savaş dönemini konu alacağı, Alex Mason ve Frank Woods’un hikâyesine odaklanacağı söyleniyor.

Neredeyse her yıl düzenli olarak yeni oyunuyla karşımıza çıkan Call of Duty’nin, -eğer dedikodular doğruysa- sonraki oyunları da belli gibi gözüküyor. Ücretsiz mobil oyunu ile başarıdan başarıya koşan Activision, durumdan memnun gözüküyor ki serinin devamında da ücretsiz bir CoD oyununa yer verecek gibi duruyor.