Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Fortnite Battle Royale’da tüm zamanların en iyi 3 oyuncusu

Fortnite Battle Royale’da tüm zamanların en iyi 3 oyuncusu

Oyun endüstrisi son birkaç yıl içinde muhteşem bir şekilde büyüdü. Espor ve Twitch gibi diğer eğlence platformları oyun endüstrisinin en önemli yolları haline geldi. Battle Royale oyunlar ise son birkaç yıldır oldukça popüler. PC tarafındaki popülerliğin etkileri ise mobil tarafa da yansımış gibi görünüyor. Özellikle PUBG ve Fortnite bu konuda gerçekten akla ilk gelenler.

Epic Games, 2017'de Fortnite Battle Royale'yi piyasaya sürdüğünde oyun kısa süre içinde gerçekten de çok değer kazandı. Haliyle oyun sektöründe önemli yer edinen Fortnite’ın oynayan bir kitle olduğu gibi, etkili yayıncılardan izleyenler de bulunuyor. Bugünkü listemizde ise sizler için Fortnite Battle Royale'da tüm zamanların en iyi 3 oyuncusunu sizler için listeledik.

Yıllar içinde Fortnite birçok oyuncunun sektörde kariyer yapmasına yardımcı oldu. İster flamalar, ister içerik yaratıcıları, ister profesyonel rakipler olsun, Fortnite bir oyuncu grubunun kendileri için isim yapmasını sağladı. Peki Fortnite'ı bugünkü kadar popüler hale getirmede rol oynayan oyuncular kimler?

Burada Fortnite Battle Royale'nin yükselişine ve yükselişine kesinlikle yardımcı olan üç oyuncuya bir göz atıyoruz.

Myth

Ali “Efsane” Kabbani 14 yaşında çok küçük yaşlarda içerik oluşturmaya başladı. 2013 yılında, Paragon adlı bir oyunda kendisini göstermek için bir YouTube kanalı oluşturdu. 2017 yılına gelindiğinde, Epic'in oyunlarından Fortnite Battle Royale’ı oynamaya başlayan yayıncı, popülaritesini artırmasına neden oldu. O günden bu yana 4 buçuk milyondan fazla YouTube takipçisi bulunan oyuncunun Twitch üzerinden 6 buçuk milyon takipçiye sahip.

Tfue

Turner “Tfue” Tenney birçok nedenden dolayı popüler. Birçok tartışmalı videoya imza atan oyuncu, Fortnite oyun becerileri sayesinde oyunseverler tarafından sıkı takip ediliyor. Katıldığı oyun turnuvalarında da bu başarısını taçlandırmıştı. Şu anda Twitch'te 8 milyondan fazla takipçisi var ve Fortnite'ın en iyi oyuncularından biri olmaya devam ediyor.

Ninja

Tyler “Ninja” Blevins, mavi saçlarıyla, hayırseverliği ve Fortnite yayınlarıyla nam salmış bir yayıncı olarak karşımıza çıkıyor. Fortnite ile o kadar bağdaşmış olan oyuncu için oyunda bir karakter bile yapıldı.

Ninja birçok kişi için sadece bir oyuncu olmaktan öte; o bir ikon. Onun oyun yayınlarındaki astronomik yükselişi Fortnite'nin yükselişine denk geldi. Epic oyunları da dahil olmak üzere, kimsenin zihninde Ninja'nın Fortnite'ı bugünkü haline getirmede büyük bir rol oynadığından şüphe yok.

Tabii ki, Ninja oyundan da çok faydalandı. Markası oyunla patladı ve oyunun dışında bile tanınabilir bir isim yaptı. Twitch ile kendisini tanıdığımız Ninja, bir süre önce Microsoft’un yayın platformu Mixer’e geçiş yaptığını duyurdu. Oldukça önemli bir hamle yaparak platform değiştiren Ninja orada da popülerliğini koruyor.

Fakat son zamanlarda Ninja’yı Fortnite yerine Call of Duty Warzone gibi diğer Battle Royale oyunları oynarken görme olasılığımız daha yüksek.