Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri FNATIC VALORANT TRANSFERLERİNİN BAŞARISI: ALFAJER & ENZO

FNATIC VALORANT TRANSFERLERİNİN BAŞARISI: ALFAJER & ENZO

Geçtiğimiz Aşama 1’de gösterdikleri üstün performans ile Masters 1’e çıkmayı başaran Fnatic, vize ve C19 sorunlarının peşlerini bırakmamasından dolayı İzlanda’ya 2 “stand-in” ile gitmek zorunda kalmıştı. Her ne kadar grup aşamasında direnç gösterseler de playofflara çıkmayı başaramayan takım İzlanda’da istediği alamamıştı.

Aşama 2 öncesi ise takımda çeşitli değişikliklere gitmeye karar veren Fnatic, Magnum ve BraveAF ile yollarını ayırmış ve yeni oyuncu arayışına başlamıştı. Bu süreçte İzlanda’da stand-in olarak Fnatic ile beraber oynayan Fearoth’un yanı sıra VRL TR ve VCT Promotion’da üstün performans gösteren temsilcimiz Alfajer Fnatic’in radarına takılan iki isim oldu.

2 transferi de başarılı bir şekilde tamamlayan takım böylece kadrosuna yüksek oyun bilgisi ile tanına Fearoth’u ve 16 yaşındaki Türk yıldızı Alfajer’i katmış oldu. Fearoth daha sonrasında Enzo nickine geçtiği için tanımayanlar olduysa diye Enzo’nun Fearoth olduğunu da özellikle belirtelim.

Yeni transferleri ile çekirdek kadrosunun yanına 2 oyuncu katan Fnatic, Aşama 2 EMEA’e ise kusursuz başladı. A grubunu 5 galibiyet 0 mağlubiyet ile tamamlayan takım playofflarda da aldığı galibiyet ile yılın 2. uluslararası etkinliği olan Masters 2 Kopenhag’a çıkmayı başardı.

Bu süreçte yeni transferlerinden oldukça fazla verim olan Fnatic’te Alfajer Avrupa’da en yüksek 2. ratingli oyuncu oldu. Üsteklik rating sıralamasında önündeki tek isim ise kendi takım arkadaşı Derke. 

Diğer tarafta kill sayısı ile insanların dikkatini çok çekmemiş olan Enzo ise KAST sıralamasında 79.2 KAST ortalaması ile en yüksek 3. oyuncu oldu. KAST istatistiği Kill-Asisst-Survive-Trade olarak tanımlanan ve oyuncunun yaptığı olumlu her şeyi içine katan bir verimlilik istatistiğidir. Kısacası Enzo takım oyunu içerisinde verdiği hasar ve kill sayısı ile öne çıkmamış olsa da yaptıkları ile en verimli oyunculardan biri olduğunu göstermiş. (İstatistikler: TheSpike.gg)

Fnatic’in bir sonraki hedefi önce Avrupa şampiyonluğu, ardından Masters 2’de bu kadroyu uluslararası arenada kanıtlamak olacaktır. Sıradaki maçları bu hafta Guild karşısında olacak.

Yorum ekleyin