Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri CHAMPIONS ISTANBUL’A ÇIKMAYI BAŞARAN İLK TAKIM: OPTIC GAMING

CHAMPIONS ISTANBUL’A ÇIKMAYI BAŞARAN İLK TAKIM: OPTIC GAMING

Bu yıl İstanbul’da yapılacak olan Champions 2022 turnuvasına çıkmayı başaran ilk takım NA temsilcisi Optic Gaming oldu.

Geçtiğimiz yıl Envy bünyesinde mücadele eden takım bu yılın başında Envy – Optic arasındaki anlaşma ile Optic Gaming bünyesine geçiş yapmıştı. Yine 2021 yılında Masters 3’te finale çıkmayı başaran başarılı takım Gambit karşısındaki yenilgi ile turnuvada 2. olmuştu. Ardından Champions’ta istediğini bulamayan ve grup aşamasında X10 Crit’e elenen NA ekibi, 2022 yılına ise çok hızlı bir giriş yaptı.

Aşama 1’de gruplarda bir zorluk yaşamayan takım, playofflarda da hızlı yükselişini sürdürerek Kuzey Amerika’da finale çıkan ve Masters 1 biletini alan ilk takım olmuştu. Ancak Upper Final’da yendikleri The Guard, Lower’dan gelerek büyük finalde Optic Gaming’i 3-2 yenmeyi başarmış ve Kuzey Amerika şampiyonluğunu Optic’e vermemişti.

Bu maçın ardından Masters’a da sallantılı olarak başlayan takım grubunda Lower’a düşmüş ve yakın bir maçın ardından kendini playofflara atmatı başarmıştı. Bu süreç boyunca çokça eleştiri alan Optic Gaming, turnuva içinde gidişatı yeniden tersine çevirmiş ve 2022’nin ilk uluslararası turnuvasından şampiyonluk ile ayrılmayı başarmıştı.

Bu başarılı başlangıç ardından maksimum Circuit puanını alan takım evine Kuzey Amerika puan tablosunda birinci olarak dönmüştü.

Aşama 2’de de birçok başarılı Kuzey Amerika takımı düşüşe geçerken istikrarını koruyan Optic önce grubundan lider olarak ayrıldı ve playofflarda Upper Final’a kadar gelmeyi başardı. Playoffların 2. haftası henüz oynanmamış olsa da şu ana kadar geldiği yerle puan tablosunda ilk 2’den düşmemeyi garantileyen Optic, Champions’a çıkmayı başaran ilk takım oldu.

Böylece Kuzey Amerika’dan gelecek 3 takımdan da ilki belli olurken 2. sıra için XSET, NRG, Faze ve Guard hala şansını sürdürüyor. Bu takımlardan 2. olan dışında bir Kuzey Amerika takımı da Masters’tan sonra yapılacak olan LCQ’dan Champions’a çıkmak için mücadele edecek.

 

Yorum ekleyin