Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri FACEIT Global Summit 1. gün karşılaşmaları geride kaldı

FACEIT Global Summit 1. gün karşılaşmaları geride kaldı

2019 yılının ilk global PUBG turnuvası olan FACEIT Global Summit PUBG Classic’in ilk gününde, A ve B gruplarının karşılaşmalarını izledik. Yapılan 6 maçın sonucunda ilk sıraya yerleşen takım Shoot to Kill oldu. Puan bakımından en yakın rakibi ile arasında küçük bir fark olmadığı dikkat çeken takım, şu an zirve mücadelesinde güçlü bir isim olarak görünüyor.

Turnuvanın ilk gününde toplamda 6 karşılaşma yapıldı. Bu karşılaşmaların ilk üçü Miramar haritasında gerçekleşirken diğer üç harita Erangel olarak belirlendi.  Toplam 16 takım ile başlayan karşılaşmada, her maç sonucu kazanan takım listesi aşağıdaki gibidir:

  • İlk maçın kazananı Team Liquid

İlk maçta, sona kalan iki takım Team Liquid ve 17 Gaming oldu. Son mücadele kompozisyonunda Ibiza’nın etkili hamleleri ve üst üste aldığı kill sayıları ile Team Liquid ilk maçın kazananı oldu.

  • İkinci maçın kazananı Four Angry Men

İkinci maçta, son üç takım AHQ Esports, Four Angry Men ve OP Gaming Ranger oldu. Four Angry Men önce OP’yi ardından AHQ Esports’u mağlup etti ve ikinci maçın kazananı oldu. Bu skorlarda, ZGG01 güçlü performansıyla dikkatleri üzerine topladı.

  • Üçüncü maçın kazananı Shoot to Kill

Üçüncü maçta, son ikiye kalan takımlar Shoot to Kill ve AHQ Esports oldu. Takımların kadrosunda sadece 1 oyuncu eksikti ve heyecanlı anlar yaşandı. Ancak, Shoot to Kill son hamlelerini akıllıca yaparak üçüncü maçın kazananı olmayı başardı.

  • Dördüncü maçın kazananı Shoot to Kill

Her turda farklı bir takımın kazandığı karşılaşmaların dördüncüsünde, Shoot to Kill üst üste ikinci galibiyeti alan ilk takım oldu. MP5’ı mağlup eden takım, neredeyse kaybedeceği düşünüldüğü sırada aLow ve Uncivil’in skorları ile galip çıkmayı başardı.

  • Beşinci maçın kazananı Afreeca Freecs Fatal

Günün beşinci maçında, son ikiye kalan takımlar Afreeca Freecs Fatal ile 17 Gaming oldu. 17 Gaming, yine son ikiye kalsa da mağlubiyet serisini bozamadı.

  • Son maçın kazananı Four Angry Men

Altıncı maçın sonunda, Four Angry Men ve 17 Gaming mücadelesine şahit olduk. Son dakikada kaybettiği bir diğer maç ile 17 Gaming, hiç galibiyet alamadan ilk günü geride bıraktı. Karşılaşmayı bitiren skorlar ise GodV’nin hanesine yazıldı.