Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Domina: 8bit Spartacus, entrika ve birazda kan

Domina: 8bit Spartacus, entrika ve birazda kan

Domina: 8bit Spartacus

Steam Green-Light özelliği belki de sırf bu oyun çıksın diye yapılmış olabilir. Tüm övgüleri sonuna kadar hak eden ve sizi ekrana saatlerce kilitleyen bir oyunla karşınızdayız. Domina aslında bir simülasyon oyunu. Gladyatörlerin savaştığı ve savaşın tüm toplum tarafından izlenilen en büyük etkinlik olduğu Roma çağlarında bir Ludus’un sahibisiniz. Diziden de alışkın olduğumuz sistemde tek yönetici sizsiniz ama entrikalar asla peşinizi bırakmıyor.

 

İlk olarak 3 adet başlangıç seviyesinde gladyatörle oyuna başlıyoruz. Biraz altınımız ve yiyecek içecek şarap gibi temel ihtiyaçların bulunduğu depomuz bizi karşılıyor. Daha sonra gladyatörler için çeşitli harcamalar yapıp güçlenmemiz gerekiyor. Doctore’miz tabiki olmazsa olmazımız. Gladyatörlerin yeteneklerini arttırmak için antrenman ve çeşitli özellikleri de ekleyerek bir sonraki karşılaşma gününü bekliyoruz. Bu arada pek tavsiye etmesem de arada gizli pitlerde savaşmak isteyebilirsiniz.

Gladyatörlerinizin neredeyse tüm özelliklerini siz belirliyorsunuz. Kıyafetinden kalkanına, silahından antrenmanına kadar kritik ve belirleyici tüm etkenlere müdahale edebiliyorsunuz. Binmeleri için at, saldırmak için aslan bile koyabiliyorsunuz Ludus’unuza. Ama aslanınız göz bebeğiniz olan gladyatöre saldırıp öldürürse çok sinirlenebilirsiniz, şahsen benim başıma geldi. Ayrıca en güçlü gladyatörünüze dikkatli bakmakta fayda var. Spartacus ismini verdiğimiz bu gladyatör öldüğü anda ekrana uzun uzun iç çeke çeke bakmamak için sağlığına ve kazanması imkansız olan savaşlara sokmamaya dikkat edelim.

 

Şu an indirimde olan bu oyun parasının hakkını sonuna kadar hakkediyor. Eğer bir Ludus işletmek, bir oyunla bağ kurmak, biraz kan dökmek ve uzun soluklu bir oyun grind’lamak istiyorsanız bu oyun tam olarak hepsini karşılıyor. Dip not; tüm paranızı bir gladyatöre harcamamaya dikkat edelim, her canlı ölümü tadıyor.