Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Gamer telefonu: Xiaomi Black Shark 2

Gamer telefonu: Xiaomi Black Shark 2

Gamer kitlesi için üretilen bilgisayarlar ve donanımsal ürünlere hepimiz aşinayız. Artık birçok marka, oyun bilgisayarı adı altında, diğer bilgisayarlara kıyasla daha yüksek performanslı bilgisayar ve bilgisayar ekipmanları üretiyor. Peki, gamer telefonu ile daha önce karşılaşmış mıydınız?

Teknoloji ilerledikçe, kullanım alanları da artıyor ve her geçen süreçte daha yaygın bir hâl alıyor. Playstation, Xbox ve bilgisayar derken mobil oyunlar da aynı popülerliğe ulaştı. Çinli teknoloji şirketi Xiaomi de bunu fırsata çevirmeyi bildi ve ‘gamer telefonu’ olarak adlandırdığı Black Shark 2’yi piyasaya sürdü.

Xiaomi Black Shark, yüksek performans gerektirmesi sebebiyle oyun oynarken ısınan cihaz sorununa veda etmeyi vaat ediyor. Bunun için telefonda kullanılan soğutma sistemi ile sorunsuz bir oyun deneyimi sunan Xiaomi, bu konuda oldukça iddialı. Ayrıca telefonun yan tarafında bulunan tuş ile kullanılan Shark Space, oyunculara kullanım konforu sağlıyor. Bu özellik ile telefonda bulunan oyunları görebilmek, oyunları bu sayfadan açarak arka plandaki her şeyi uyku moduna almak ve bu sayede maksimum performansta oyun oynamak mümkün oluyor. Oyun erişimi olan tüm cihazlar için, ekstra oyun aparatları ve ekipmanlar olduğunu düşününce, aklımıza şu soru gelebilir: Telefon için kullanılabilecek bir aparat yok mu? Xiaomi bunu da düşünmüş ve rahat bir oyun deneyimi sunmak için gamepad aparatını üretmiş. Telefona takılan bu aparatla hareketleri ve hamleleri daha kolay yapmak mümkün oluyor.

Teknik özelliklerine değinmek gerekirse; telefonda Qualcomm Snapdragon 855 işlemci, 4000 mAh batarya ve 27 W hızlı şarj özelliği bulunuyor.  Ayrıca telefonda bulunan parmak izi sensörünü kullanarak ekrana yapılan basınç oranına göre değişen komut sistemi bunuyor. Bu sistemle, oyun sırasında ekrana uygulanan basınca göre komut vermek mümkün. Bunlara ek olarak, diğer telefonlara göre daha büyük olan hoparlör boyutu ile ses çıkışı da daha güçlü oluyor.

Telefonda 20 MP ön kamera ve 48 MP+12 MP çift arka kamera bulunuyor. Bunlara ek birçok özelliğe sahip olan telefonun 128 GB fiyatı 480 dolar, 256 GB fiyatı ise 625 dolar olarak belirtildi.