Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Evde otururken sıkılmamak için inşa etmeye dayalı 5 mobil oyun

Evde otururken sıkılmamak için inşa etmeye dayalı 5 mobil oyun

Karantina günlerini bir şekilde geçirdik şimdi de bayram tatilinde sokağa çıkma yasağı var. Bunu en iyi şekilde değerlendirmek için keyif veren şehir kurma ya da inşa etme tabanlı 5 mobil oyunu sizler için listeledik.  

Temel inşa etme oyunları, bir oyuncunun herhangi bir yapıyı (kasaba, kale, şehir vb.) inşa etmesi ve oyundaki karakterlere kaynak ve güvenlik sağlamak için geliştirmesi gereken bir tür strateji oyunu türü olarak görülebilir.

Akıllı telefonlar için temel bina ve inşa etme oyunları vaktinizin nasıl geçtiğini anlamadan oynayabileceğiniz oyunlar olduğu için popüler hale geldi. İyi vakit geçirirken aynı zamanda strateji becerilerinizi geliştirecek 5 mobil oyun:

Zombie Anarchy

Zombie Anarchy inşa etme stratejisine dayanan bir hayatta kalma oyunu. Göreviniz ise,  zombiler sebebiyle dünyanan sonunun geldiği günlerde hayatta kalan son kişileri bulmak ve bir araya getirmek, onlar için savunma üsleri inşa etmek ve halkınızı korumak. İnsanlar ile zombiler arasındaki savaşta kazanmak için her şeyi yapmanız gerekiyor. Küçük savunma kamplarınızı gerçek bir zombi karşıtı orduya dönüştürebilirsiniz.

Oyun genel anlamda başarılı olmasının yanında birçok stratejik unsuru da içinde barındırıyor. Oyun hem iOS hem de Android telefonlar için ücretsiz olarak sunuluyor ve oyun içinde satın almalar bulunmuyor.

Fallout Shelter

Herhangi bir oyuncuya tanıdık Fallout evrenine dayanan ücretsiz bir oyun. Bethesda mobil platformlar için de ilginç oyunlar yaratıyor. Kıyametten kurtulan insanlar için yeraltında bir yer altı sığınağı inşa etmelisiniz. Oyunun iyi geliştirilmiş stratejik unsurları bulunuyor. Barınağınızı tasarlamanız, konut sakinlerine özen göstermeniz, sınırlı kaynaklarını yönetmeniz ve nüfusu nükleer sonrası yaşamdan korumanız gerekiyor.

Oyunda sadece sığınağınızı değil aynı zamanda konut sakinlerinizi de tasarlayabiliyorsunuz. Birçok özel etkinlik bulanan oyunda, farklı özelliklere sahip görevler de bulunuyor. Eğer klasik bir Fallout hayranıysanız bu oyunu kesinlikte denemelisiniz.

SimCity BuildIt

Şehir kurma oyunları, temel oluşturma stratejilerini denemek isteyen ancak savaş simülatörlerini sevmeyenler için mükemmel bir tercih olarak gösterebiliriz SimCity’i. SimCity BuildIt bu türden en iyilerden birisi.

Gelişmiş altyapıya sahip bir şehir inşa etmelisiniz: üç bina ve dar bir yoldan, havaalanı ve şık bir plaja sahip bir metropole yükselmelisiniz. Vatandaşlarınız bir belediye başkanı olarak şehrinizde yaptığınız herhangi bir değişikliğe tepki gösterecektir. Bu nedenle, eğer bazı tesisler sağlamazsanız, evlerini terk edeceklerdir.

Oyun güzel grafiklere sahip ve gerçekten iyi işleyen dinamikleri bulunuyor. Diğer belediye kulüplerinin kulüplerine katılabilir, ticaret yapabilir, kulüp savaşlarına katılıp, kazanabilir ve şehirlerinizi tercih edilen lüks yerler haline getirebilirsiniz.

Ninja Village

Kairosoft Co., Ltd tarafından üretilen şirin bir oyun sizi tamamen ninjaların yaşadığı eski Japon köyüne geri götürüyor. 16. yüzyılın cesur savaşçıları için lider olmalısınız ve onları büyük dövüşlere hazırlamalısınız. Bu oyunda oldukça basit olan bir RPG savaş oyunu ve temel bina stratejisini başarıyla birleştiriyor.

Vikings: War of Clans

Bu minimalist RTS oyunu klasik bir inşa etme oyunudur. Söz konusu oyun türünü hissetmek için başarılı bir tercih. Bir köy inşa ediyorsun, birliklerini ve kahramanlarını eğitiyorsun ve savaşlar kazanıyorsun.

Çok basit bir oyun; 10 farklı modu bulunuyor, vurdulu kırdılı değil, köyünüzü temelde inşa etmeye ve geliştirmeye dayalı bir mobil oyun. Birçok düşman türünün bulunmasıyla dikkat çekiyor.