Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Eski Overwatch Pro’su dafran, VALORANT turnuvasından banlandı

Eski Overwatch Pro’su dafran, VALORANT turnuvasından banlandı

Her ne kadar daha kapalı beta sürecinde olsa da VALORANT turnuvaları yapılmaya başlandı. Riot tarafından duyurulmuş henüz resmi bir organizasyon yok fakat üçüncü parti markalar kendi çatısı altında oyunculara ev sahipliği yapıyor. İşte bu organizasyonlardan birine katılan eski Overwatch yeni VALORANT profesyonel oyuncusu dafran, ban yedi.

Fransa’nın ünlü espor organizatörü Solary, 12-17 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek bir VALORANT turnuvası duyurmuştu. 16 takımın yer alacağı turnuvaya, dafran ve takım arkadaşları da “Prodigy” adı altına başvurdu. Profesyonel CS:GO oyuncusu ScreaM ve VALORANT oyuncusu mixwell gibi isimlerin yer aldığı takım, yarı finale kadar çıkmayı başardı.

Ne olduysa bu yarı final mücadelesinde oldu. HyP_OW’un takımıyla rakip olan Prodigy, maçın saatiyle ilgili bir problem yaşadı. Dafran, değişen maç saatinin hiçbir şekilde kendilerine söylenmediğini ve verilen bu kararı bilmediklerini belirtirken, rakipleri HypHypHyp takımı onları bekliyordu.

Dafran, bu karardan memnun kalmadı ve hem Solary’i hem de rakip takımı aşağılayıcı cümleler kurdu ve hakaret etti. Organizatör Solary ise yaşananların üstüne dafran’ı bütün turnuvalardan ömür boyu men ettiğini açıkladı.

Turnuvaya yeni bir beşinciyle devam eden Prodigy, finali kaybederek etkinliği ikinci olarak bitirdi.