Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Karantinada bir oturuşta bitirebileceğiniz oyunlar

Karantinada bir oturuşta bitirebileceğiniz oyunlar

Hazır sokağa çıkamıyoruz, malum yasak var. Kurallara ne yapıyoruz? Uyuyoruz ve evde oturup oyun oynuyoruz. Oynayalım oynayalım Editör Bey de ne oynayalım dediğinizi duyar gibiyim. Zaman zaman ben de ne oynamam gerektiğine karar veremiyorum. O yüzden sizi bu dertten kurtaracak, bir oturuşta bitirebileceğiniz oyunları anlattım.

Transistor

2014 yılında Supergiant Games tarafından piyasaya sürülen Transistor, bilgisayar programlarının hüküm sürdüğü Cloudbank şehrinin güzel şarkıcısı Red’in hikayesi ile bizleri buluşturuyor. Red, robotik bir grup tarafından saldırıya uğruyor ve en değerli şeyi olan sesini kaybediyor. İntikam yoluna düşen Red, her zaman yanında olan Transistor isimli kılıcı ile yolculuğa başlıyor. Aksiyon RPG türünün başarılı yapımlarından olan oyun, atmosferi ve müzikleri ile de güzel saatler yaşatıyor. Transistor’ün ortalama oyun süresi ise 6 saat.

What Remains of Edith Finch

2017 yılında çıkış yapan What Remains of Edith Finch, BAFTA ödüllü bir serüven. Serüven diyorum çünkü, kendisi oyundan daha çok bir film gibi. 2 saatlik muhteşem bir hikaye sunan oyun, sizlere duygusal olarak yüklü bir yolculuk vadediyor. Edith Finch’in aile hikayesi, sizlerin tarafından keşfedilmeyi bekliyor.

Furi

Abi ben hikaye falan istemiyorum. Giricem savaşıcam çıkıcam.” diyorsanız Furi tam sizlik. Temel olarak oyunda sadece “Boss Fight” yapıyorsunuz. Yaklaşık 5 saatlik oynanışa sahip olan Furi, muhteşem komboları ve zorlayıcı savaşlarıyla birlikte sizlere istediğiniz aksiyonu verecektir.

Inside&Limbo

Playdead tarafından geliştirilen bu iki oyun, birbirine benzerliğiyle adeta ikiz kardeş gibi. 2010 yılında çıkış yapan Limbo ve 2016 yılında çıkış yapan Inside, En İyi Bağımsız Oyun ödüllerini kazanmıştı. Karanlık bir atmosferde bulmaca-platform tecrübesinin en iyi halini sizlere yaşatacak olan bu oyunlar, üçer saatlik oynanışıyla bir oturuşta bitirilebilir. Fakat dikkat edin kendinizi çok yormayın.

Bastion

Bir diğer Supergiant Games oyunu. Bu firma bu tür oyunları gerçekten çok iyi beceriyor. 2011 yılında çıkış yapan Bastion, atmosfer ve sanat yönetimi ile takdiri hak ediyor. Kid adlı bir çocuğu oynadığımız oyunda, köyümüz Bastion yerle bir ediliyor. Yaşlı dedenin isteğiyle birlikte köye yardım etmek için yollara düşüyoruz. Çeşitli silahlarla farklı geliştirmeler yapabildiğimiz ve silaha göre oynanışın değiştiği Bastion, yaklaşık 6 saat sürüyor.