Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri En ucuz ama en iyi: Mousepad 2

En ucuz ama en iyi: Mousepad 2

En ucuz ama en iyi” serimizde bu hafta tekrardan mousepad’leri inceledik ve derledik. Oyunlarda ekipmanların ne kadar avantaj sağladığından ve ince Mouse reflekslerinin ne kadar önemli olduğundan bahsetmeye gerek yok herhalde. Rekabetçi FPS oyunlarında en az Mouse kadar önemli olan bir diğer faktör tabii ki mousepad’ler. Bu yüzden tamamen sizlere oyunda avantaj sağlaması için tasarlanmış ve bir o kadar ucuza mal edilmeye çalışılmış mousepad’leri sizler için derledik.

1-    The Corsair MM250:

Corsair mousepadleri genelde Corsair fareleri için tasarlanmış olsa da geniş ve karemtrak tasarıma sahip bu Mouse ucuza ve geniş boyutlarda mousepad arayanlar için oldukça iyi bir seçim. Yumuşak yüzeyi ve 17.7 x 15.7 inch oranlarındaki boyu ile kesinlikle beklentinizi koruyacak ve FPS severlerin en yakın yoldaşı olacaktır hatta bir de fareniz The Corsair ise bu iki ekipmanın uyumu sizi çok memnun edecektir.

 

2-    Roccat Taito Control

Kumaştan yapılma bu mousepad, yumuşak bir düzeye sahip ve kauçuk kompozitlerden yapılma. Oldukça pürüzsüz ve kolay kolay pürüz çıkarmayan bu mousepad hem uzun vadeli hem ucuz mousepad severler için en iyi tercihlerden biri olacaktır. Tutarlı ve dayanıklı bir yüzey için tasarlanmış ve geniş yüzey alanına sahip. Bunların dışında, rakiplerinden kendini ayıran en büyük özellikleri ise oldukça ağır ve kalın bir yapıya sahip olması. Böyle tasarlanmasının sebebi de konfor ve dayanaklılığı bir arada sunabilmek.

 

3-    SteelSeries QcK

Oyun dünyasının klasikleşmiş ve vazgeçilmez mousepadlerinden biri olan QcK birçok internet kafede veya arkadaşınız da rastlayabilceğiniz bir ikon. Eğer seçenekler arasında kayboluyor iseniz SteelSeries QcK bu sorununuzu muhtemelen çözecek çünkü bu mousepad’in birçok tercih edilebilir boyutu var. Hem her yere sığdırılabilecek kadar küçük hem de bileğinizi ağrıtmayacak kadar kalın tasarıma sahip. Bazı eksileri ise işlemeli kenarlarının olmaması ve çokta havalı görünmemesi. Tabii ki sade tasarım sevenler için bu mousepad en iyi tercihlerden biridir şüphesiz. Çeşitli boyutları ile istediğiniz kalınlıklarda ve oranlarda satın alabilir ve pürüz sorunu çıkarmadan oyunlarınızı büyük rahatlıkla oynayabilirsiniz.