Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Hayatımıza damga vuran oyunlardaki dostlarımız

Hayatımıza damga vuran oyunlardaki dostlarımız

Bazen NPC’ler bazen bir konuşan eşyalar bizim en yakın arkadaşlarımız olur oyunlarda. Ama genelde en yakın ve güvenilir arkadaşlarımız bir hayvan olur. Dünya Hayvanlar Günü’nde de oyunlardaki en sevilen yardımcılarımızı inceleyeceğiz.

 

1-Boko (Final Fantasy 5)

Hobi ve sevgi için yetiştirilen Boko’lar aslında oyunun en değerli yardımcıları diyebiliriz. Bazen güç bazen ulaşım için yardım istediğimiz bu hayvanlar, hem seriye hem de bizim gönlümüze kocaman bir iz bıraktı diyebiliriz.

 

2-Yoshi (Mario Serisi)

Bu ejderha dinozor karışımı asil hayvan, tüm Mario serisinde en zor durumda bile yanımızdan ayrılmamıştır. Mükemmel bir ulaşım aracı olan Yoshi’nin hakkı bir bu kadar daha Mario oyunu çıksa da, ödenmez.

 

3-Dogmeat (Fallout 3)

Harabeye dönmüş bir dünyada sadık bir köpekten başka bir şey istemenize gerek kalmayacağını kanıtlayan bir dost Dogmeat. Hızlı öğrenir ve yeri gelince bize de çok şey öğretir. Siz onu kovmadığınız sürece ise karşılık beklemeden sizi sevmeye devam eder.

 

4- Roach (The Witcher 3)

Bir ıslıkla nerede olursanız olun hemen size koşan ve dağ bayır büyücü demeden sizi sırtında taşıyan bu atın heykelini diksek az. Zaten beton da yetmez..

 

5- Lamarr The Headcrab ( Half-life 2)

Ona benzeyen türler genelde canavar olarak adlandırılsa da, Lamarr gerçekten bir dost. İçindeki tüm kötülüklerden sıyrılarak insanlık adına deneylere giren bu dostumuz, koskoca bir evreni kurtarabilmek için kendisini feda etmişti..