Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri En Ucuz ama En İyi: Gaming Mouse’ları 2

En Ucuz ama En İyi: Gaming Mouse’ları 2

"En ucuz ama en iyi" serimizde bu hafta gaming mouse incelemesi yapacağız. Bu seçimleri yaparken ülkedeki oyuncu kitlesinin sinir seviyesini baz aldık. Yani oyunda saçma sapan ölümlerle veya “ks”ler ile karşılaştığınızda gönül rahatlıyla oradan oraya fırlatıp kafa atabileceğiniz dayanıklıkta ve bir o kadar ucuz mouse’ları seçmeye çalıştık.

Not: Fiyatlarda 4 Eylül 2019 tarihi baz alınmıştır.

1-    SteelSeries Rival 100
Listenin birinci sırasında SteelSeries Rival 100 alıyor çünkü benim kullandığım Mouse. Sade tasarımıyla ve hafifliğiyle dikkat çeken fare aynı zamanda tasarımı kadar sade bir yazılıma sahip. Üç adet ekstra tuşa sahip fare tasarım olarak hem sağlak hem de solaklar için uygun görünse de farenin sol tarafında konumlandırılmış tuşlar solak kullanıcılar için pek de pratik olmayacaktır. 2.500 DPI değerine sahip fare, yüksek bir DPI sunmasa da tam olarak ihtiyacınızı karşılayabilir ve kendisi sağlam darbelere dayanıklıdır. Ortalama fiyatı ise 200TL.

 

2-    Bloody V7M Multi-Core Gun3 
İkinci sırada ise daha önce kullanmış olduğum bir Mouse var. V7M fiyatına göre çok iyi bir malzemeden yapılmıştır. Eminim ki beklentinizin ötesinde çıkacaktır bu Mouse, Oyunlarda çok işe yarayan bir özelliği var özellikle FPS tarzı oyunlarda kullanabileceğiniz Core 3/4 diye paralı bir özellik var ama gerçekten çok güzel bir özellik birçok kullanıcının dediğine göre CS:GO’da 10 kille kadar artış gösterebilmişler bu Mouse ile. 3200 DPİ ve 180 cm uzunluğundaki kablosu ile birlikte fiyatının karşılığını verecektir diye düşünüyorum. Ortalama fiyatı 100-120 TL.

 

3-    Logitech G300s
Hem sağlakları hem de solakları memnun edecek bu fare, FPS oyuncular için mükemmel bir tercih olmasa da üzerinde bulunan tuşlar sayesinde MMO oyuncularının gözdesi niteliğinde. Üzerindeki ayarlanabilen ekstra altı adet tuşla istediğiniz birçok ayarı yakalayabiliyorsonuz. 2.500 DPI değeriyle ortalama bir mouse olduğunu söylememize gerek yoktur heralde ama üzerindeki 6 adet tuş ile birçok MMO oyunda çok rahat edibileceğinize ve diğer oyunculara fark atabilceğinize hiç şüphemiz yok. Ortalama fiyatı 150TL.