Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Acıktıran Oyunlar: Yabani Pirinç Keki

Acıktıran Oyunlar: Yabani Pirinç Keki

Bu zamana kadar çok oynadık, çok acıktık, çok yedik! Ama muhtemelen oyun içinde yer alan tarifleri hiç denemedik. Özellikle MMORPG oyunların yarattığı dünyada yer alan yemekleri hayata geçirelim dedik ve serimizin ilk tarifine World Of Warcraft ile başladık! İşte karşınızda özellikle akşam beş çayına mükemmel eşlik edecek bir lezzet: Yabani Pirinç Keki

Kalimdor’un kuzeyinden çıkmış bu kekler, geleneksel elf tarifine göre sağlığa yararlı tüm bileşenleri içerir.

Malzemeler:

1 yemek kaşığı tereyağı

1 diş sarımsak

2 sap pırasa

Yarım fincan krema

2 fincan pişmiş yabani pirinç

1 yumurta

Yarım fincan tatlı mısır, donmuş ya da taze

Çeyrek fincan kabuğu soyulmuş soya fasulyesi

1 çay kaşığı tuz

Yarım çay kaşığı karabiber

Yarım fincan un

Ayçiçeği yağı

 

Tarif

1. Tere yağını orta ateşte eritin, daha sonra sarımsakları ve pırasayı yaklaşık 3 dakika boyunca kararmayacak ve yumuşak kalacak şekilde pişirin. Kremayı ilave edin ve 1 dakika daha pırasalar kremayı emene kadar bekleyin. Ocaktan tavayı alın ve karıştırma kasesine soğuması için koyun. Un dışında geriye kalan tüm malzemeleri ekleyin ve karıştırın. En son unu da ekledikten sonra elinizde artık yoğun ama vıcık vıcık olmayan bir karışım kalacak.

2. Kızartma tavasına altının yapışmasını engelleyecek kadar yağ ilave edin ve ocağın altını orta ateşe getirin. Elinize az miktarda yağ alın ve karşımı yoğurun. Daha sonra yoğurulmuş bu malzemeyi sıcak tavada 3 dakika kadar pişirin. Her iki tarafı da diri ve kızarmış hale gelene dek pişirdikten sonra artık keyifle pirinç kekini yiyebilirsiniz.
 

Hazırlama süresi: 10 dakika

Pişirme süresi: 30 dakika