Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Doğaç Yıldız röportajı| İyi Oyun Filmi Galası

Doğaç Yıldız röportajı| İyi Oyun Filmi Galası

2 Kasım’da vizyona girecek olan, kendisini profesyonel oyun dünyasının içinde bulan bir gencin hikayesini konu alan İyi Oyun filminin galasındayız. Galadan özel notları, röportajları, güzel anları sizlere Flank Esports olarak ulaştıracağız!

Doğaç Yıldız: Can karakteri, klasik filmlerde olan, yıllardır şampiyon olan başarılı olan Cosmos takımının kaptanı, abisi de yıllar önce başarılı bir takımda oynamış, şu an Cosmos takımının koçluğunu yapıyor. Hırslı birisi, kazanmak için her şeyi yapabilecek biri. Film sadece esporu anlatan, League of Legends’ı anlatan bir film değil, insanlar bize soruyor bu filmi kimler izleyebilir, sadece oyunu bilenler mi izleyebilir diye. Ben bu oyunu bilmiyorum açıkcası, duyuyordum sürekli çok takipçisi olduğunu falan ama bilmiyordum. Çok keyifli ama film sadece bunu anlatmıyor. Takım olmayı, bencilliklerimizden kurtulup takımolarak başarılı olmayı aşılamaya çalışıyor. Bu yüzden gençlere verebilecek güzel mesajları olduğunu düşünüyorum. Çok başarılı bir konsept oldu. Umudu, takım olmayı aşılıyor.

Soru: Espor hakkında hiçbir şey bilmiyorken senaryoyu elinize aldığınızda ne düşündünüz ilk başta?

Okuyorum, karakterler var, şampiyonlar var yani araştırırken beynim yandı. Daha sonra bu işi bilen insanlarla oturdum konuştum. Strateji oyunu olduğunu, takım olarak oynandığını, bunun bir federasyonu olduğunu, Beşiktaş Galatasaray, Fenerbahçe, Bahçeşehir Üniversitesi gibi benim bildiğim takımların olduğunu anlattılar. Hayretler içerisinde izledim zaten. Daha sonra daha fazla izleyince ve oynayınca oturdu mantığı, ilk başta kargaşa gibi görünse de işin içine girdiğiniz zaman hakikaten strateji, zeka, refleks gerektirdiğini görüyorsunuz. Bu durum hakikaten başka bir dil gibi geldi ama öğrenmeye başladıkça oturdu. Oturmuş olduğunu söyleyebilirim çünkü filmde gayet iyi becerdik gibi geliyor.

Soru: Espor ile alakalı insanların çok fazla önyarıgısı var. Anne babalarımızın özellikle. Genel olarak bu konuda bir önyargı olduğunu düşünüyor musunuz?

Kesinlikle, hayatınızı kaptırabileceğiniz bir dünya bu. Faydalı bir şekilde kaptırmak var, gerçekten meslek edinmek var ya da hiçbir şey yapmadan akşama kadar günlerce bilgisayar başında geçirmek var ki bu hgüzel faydalı olmaz ama bunu meslek olarak yapan ciddi insanlar var. Daha önce dediğim gibi strateji, zeka, refleks isteyen bir şey, hiç kolay değil. Normal futbol basketbol gibi sporlarda insanlar 30-35 yaşından sonra yaşlanmış sayılsa da burada 25 yaşından sonra yaşlanmış sayılıyorsun. Bence ailelerin çok fazla kaygı gütmemesi gerekiyor, çünkü bu gerçekten emek verilmesi gereken bir şey. Bence desteklenmeli.