Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Orkun Işıtmak ve Bahar Şahin röportajı | İyi Oyun Filmi Galası

Orkun Işıtmak ve Bahar Şahin röportajı | İyi Oyun Filmi Galası

2 Kasım’da vizyona girecek olan İyi Oyun filminin karakterlerinden Naz’ı canlandıran Başak Şahin ile röportaj burada! Filmde Naz’ı oynayan Bahar Şahin oynadığı rolün takımın tamamlayıcısı olduğunu vurgularken kendisinin dostluğa ve arkadaşlığa verdiği değerin filmi kabul etmesindeki etkisine değindi. Film her ne kadar espor üzerinden gitse de genel bir kitleye hitap etmesine parmak bastı.

Başak Şahin: Naz filmin en eğlenceli ismi. Naz Beş Benzemez takımının bir üyesi. Daha çok toparlayıcı, anne modunda, yapma etme nerdesin geç kalıyosun gibi bir karakter. Onun yanında, çok eğlenceli ve renkli birisi.

Orkun Işıtmak: Ben de Batu karakteriyim filmde. Normaldeki karakterimin aksine gıcık, sinirli, asabi, fevri davranan birisi, bunun sebebi de ailemle yaşadığım problemler hem de Beş Benzemez takımının kaptanıyken Cenk’in takıma girmesiyle benim liderliğimi sarsmasından dolayı gıcık bir hal alıyorum. Film aslında bir espor filmi. Futbol basketbol nasıl bir sporsa, League of Legends da Counter Strike da Fortnite da bir espor.

Soru: Filmde espora en yakın isimlerden biri sensin. Gerçekçiliği nasıl yakaladınız, destek aldınız mı?

Orkun Işıtmak: Pek çok danışmanımız oldu Dora da danışmanlarımızdan biriydi oyunla ilgili kısımlarda. Başarılıyız bence, ama tabi %100 her şey teknik olarak doğru değil. Sizin de oyunla ilgili mantık hatası düşüneceğiniz şeyler var ama bunların hepsi çok doğal çünkü bu filmi gerçekliğe yaklaştırmamız gerekiyor ve oyunu hiç oynamamış insanların da anlayabileceği bir film yapmamız gerektiği için bunlar oluyor.

Soru: Peki esporla alakası olmayan insanlar bu filmden ne alabilir?

Başak Şahin: Bence her yaşa hitap ediyor sadece oyunu oynayanlara veya çocuklara değil. Çünkü sadece oyun filmi çekmedik.

Orkun Işıtmak: Kesinlikle sonuçta bir futbol, basketbol filmi gibi düşünün. Takım mücadelesi, ruhu, birlikte antrenman yapmaları birlikte kaybetmeler, üzülmeleri, sevinmelerinden dolayı herkese hitap ediyor diye düşünüyoruz.

Soru: Özellikle ailelerin espora karşı çok büyük önyargısı var. Sence bu film önyargılara karşı yardımcı olacak mı?

Orkun Işıtmak: Bence kesinlikle olacak. Ben de Youtube’a ilk oyun oynayarak başladım. Ben de ilk oyun oynadığım zaman ailem bana “ne yapıyor bu çocuk bilgisyaar başında sürekli oyun oynuyor” diyordu ama bilgisayar oyunlarıyla ilgili atlanan bir şey var. Ben hayatımda İngilizceyi, pek çok şeyi internetten araştırarak, oyun oynayarak öğrendim. Asosyal olduğumuzu düşünüyor aileler ama aslında biz pek çok insanla iletişime geçerek sosyalleşiyoruz oyun içinde. Hiç tanımadığım, Çin’den, Asya’dani, Avrupa’dan pek çok arkadaşım vardı yani düşünüldüğü gibi bir şey değil aslında. Pek çok şey katıyor. Zaten filmi izledikten sonra hak vereceklerdir çocuklara.

Başak Şahin: Ailelerin ne yapıyorsun, vaktini harcıyorsun demeden önce çocuğun ne yaptığına bakmaları lazım. Film de zaten bunu anlatıyor. Oyun oynuyor diye geçiştirmek yerine oyunla birçok şey elde ediyor. İnsan tanıyor, İngilizce öğreniyor, bunun gibi birçok şey.

Orkun Işıtmak: Hiç görmedikleri bir şey olduğu için korkuyorlar ama gerçekten yapmak istedikleri şey buysa kesinlikle yapmalı, ne kadar para kazandığı hiç önemli değil.

Soru: İzleyicilerimiz bu videoyu annesine babasına gösterecek olsa ne söylemek isterdiniz?

Başak Şahin: Çocuklarınızın ne olacağına kitlenmeyin, ne olmak istediğine nerede mutlu olmak istediğini düşünün.

Orkun Işıtmak: Lütfen çocuklarınızın kesinlikle internet kullanımını engellemeyin evet dersini de çalışsın ama oyun oynamak da bir parçası. Siz eskiden sokakta oynuyordunuz, bizde de şimdi bilgisayarlar var.