Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Detroit: Become Human yeni satış rakamlarıyla sevindiriyor!

Detroit: Become Human yeni satış rakamlarıyla sevindiriyor!

Detroit: Become Human etkileşimli oyunların gerçekten de en iyileri arasında yer alıyor. Özellikle oluşturulan oyun karakterlerinin derin özellikleri ve başarılı hikâye kurgusuyla birlikte oyun çıktığı günden beri başarı basamaklarını da hızla çıkıyor. Oyunda 3 ana karakter bulunuyor ve bu karakterler gerçek hayattan kişilerin yer aldığı onların yapay zekalı detaylı profillerinin çıkartılmasıyla oluşturulmuş adeta bir film tadında.

Zaten oyunda ana karakterlerden birisi olan Connor’a hayat veren ünlü oyuncu Bryan Dechart ile birlikte pek çok karakter oyunda gerçekçi kimlikleriyle dikkat çekiyor. Oyunun bu başarılı karakter yapısının üstüne bir de toplam 5 milyon satış rakamına ulaştıklarını açıklandı. Oyunun geliştiricisi Quantic Dream’in yüzü elbette bu rakamlarla beraber gülüyor.

Başarılı oyun bildiğiniz gibi 2018 yılında piyasa sürülmüştü. Oyun hakkında geliştirci şirketten açıklama yapılmış ve PlayStation 4 tarafında 3 milyon sattığı aktarılmıştı. Özellikle oyuncuların Twitch üzerinden yaptıkları yayınlar ve izleyenlerin de alınan kararlara yaptıkları etkilerin yanında Bryan Dechart’ın oyunu her detayıyla oynaması oyunun popülerliğini de artırmasını sağladı.

PC tarafında da oyunseverlerin dikkatini çeken oyun, geliştirici şirket olan Quantic Dream’den yayımlanan basın açıklamasıyla başarısını taçlandırmış oldu. Oyunun PC tarafına geçmesiyle birlikte popülerliğini artırdığını söyleyen şirket, ilerleyen günlerde bu rakamların daha da artmasını bekliyor.

Oyun şu anda Steam ve Epic Games mağazasında 142 TL fiyat etiketiyle oyunseverlerin karşısına çıkıyor.