Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri DenizBank İstanbul Wildcats: Yine mi şampiyon?

DenizBank İstanbul Wildcats: Yine mi şampiyon?

TL;DR: Son dört mevsimin üçünü kazanma başarısı gösteren DenizBank İstanbul Wildcats, bir kez daha şampiyonluk için favorilerden. Şampiyon kadrosunu korumayı başaramadığı için en büyük favori olarak gösterilmese de BAO gibi bir yıldızın varlığının bu takımı o potaya atacağı kesin.

Biz gençken İstanbul Wildcats yoktu, HWA Gaming vardı. Yeni İstanbul Wildcats, 2019’da gerçekleşen satın alma/rebranding ardından genç ve tecrübesiz kadrolarıyla başarı yakaladı. Ancak her başarılı takımı ya “iyi adam” ya da “kötü adam” ilan etme huyumuz, onlara yaramadı: as takımın akademide oynaması gibi kararlarla ligin kötü adamı IW oldu. Eh, bu hikâyeyi değiştirmek için de HolyPhoenix gibi güçlü bir figür gerekiyordu. Holy’nin katılımıyla hem şampiyonluğa oynayan hem de taraftarı yeniden yanına çeken IW, zirveyi bırakmak da istemiyor.

HWA Gaming döneminde ligi domine eden Dark Passage’ın uzun yıllar bir numaralı rakibi oldular: ta ki önce kendileri sonra da DP orta sıralara düşmeye başlayana kadar. Yeni trend, SuperMassive veya Fenerbahçe gibi takımları yüceltiyordu. HWA Gaming de modaya ayak uydurup zengin ve güçlü bir isim tarafından satın alınınca tekrar şampiyonluk için rekabet etmeye başladı.

Son dört mevsimde üç kez şampiyon olan IW, gittiği uluslararası turnuvalarda da başarı yakalayabilse belki de bugün LoL izleyicisini tek çatı altında toplamayı bile başarabilirdi. Ancak ardı ardına gelen hezimetler, takım kazanırken mutlu olan taraftarın kaybederken kötü anıları hatırlamasına sebep oldu. 2023 yılında IW, bir kez daha bu negatif bakış açısını yıkmak için geliyor.

Beşiktaş’ı incelediğimiz yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

İstanbul Wildcats’in efsaneleri

İstanbul Wildcats’in maskotu Wildy

HWA Gaming gibi köklü bir kulübün devamı olarak DenizBank İstanbul Wildcats’in bol bol efsane ismi var. Ancak bir kadro kuracak olsak, yeni dönemden girebilecek en önemli isim Serin olurdu. Serin’in performansının TCL seviyesini aştığı çokça konuşuldu, ülkemizdeki en iyi yerli orta koridorlardan birisi ve Koreli oyunculara karşı gözünüzü kırpmadan Vadi’ye sürebileceğiniz bir yetenek.

Uzun süre HWA Gaming forması giyen ve bu takımla özdeşleşen Marshall‘ı anlatmak için onun döneminde ligi izlemiş olmak gerekir. Şampiyonluk Ligi’ndeki en dominant üst koridor performanslarından birini HWA formasıyla sergilediğini çok iyi hatırlıyoruz. Ormancı Trix, bugünlerde Galakticos’un menajerliğini yapsa da HWA’da kimi zaman ligin en iyi ormancısı performansı göstermiş, kimi zaman ise çok sönük kalmıştı. HWA taraftarları, Trix’i sezon başındaki çılgın performanslarıyla hatırlayacaktır.

HolyPhoenix İstanbul Wildcats’in dört mevsimde üç şampiyonluk almasındaki en büyük pay sahiplerinden biri olsa da bu kulüple geçmişten gelen bir bağı da var. DP’den ayrıldıktan sonra oynadığı ve en iyi performanslarından birini gösterdiği HWA’da şampiyonluk elde edemese de çok büyük iz bıraktığını söylemek mümkün. Bugünlerde yayıncılık yapan Revanche, geçmişteki “soru işaretleri yaratan” oyunlar yapmasına rağmen HWA formasıyla kesinlikle iz bırakan bir oyuncuydu. HWA denince akla Lelouch‘tan (şimdilerde Uthenera) bile önce gelmesinin yegane sebebi de formaya bağlılığıydı.

İstanbul Wildcats’in 2023 kadrosu

DenizBank İstanbul Wildcats, tüm kadrosuyla yollarını ayırmasının ardından başarılarını 2023 yılında sunulan yeni sistemde de sürdürebilmek için yepyeni bir kadro kurdu. İlk duyurulan isim ise 2022 Yaz Mevsimi’nde yıldızlaşan ve adı Güney Kore ekipleriyle anılan BAO oldu. Wildcats’i neredeyse TBF’den eden BAO, IW formasını terletecek ve bu takımın yeni yıldızı olacaktı.

BAO’nun etrafında kurulan kadro, birçok takımın da istediği yerli destek Parus‘un transferiyle şekillenmeye başladı. Transfer sezonunun ilk günlerinden beri adı Wildcats ile anılan Elramir, eski takımına eski nick’iyle dönen Kofte ile Wildcats’in yerli çekirdeğini tamamladı. Üst koridora ise son olarak Koreli üst koridorları seven Latin Amerika’da oynamış 22 yaşındaki Destroy geldi. Koçluk görevini de son olarak Dark Passage’da izlediğimiz craft1x devraldı.

BAO

Birçok kadronun ve oyuncunun aksine bu kadroda öne çıkan ismin BAO olmasının sebebi, oyuncunun gerçekten de yüksek seviyede performans göstermesi. Fenerbahçe’yi yarışta tutan etmen olan BAO, takım arkadaşlarının da performanslarını artırması ve sorumluluğu paylaşmasıyla takımı TBF’ye kadar götürmüştü. BAO’nun geçen yılki performansını değişen metada sürdürebilmesi ve bu takıma liderlik etmesi Wildcats için şampiyonluk koşulu.

BAO, geçtiğimiz yıl olduğu gibi yanında bir yerli destek ile oynayacak. Elramir gibi takım arkadaşlarına servis yapmayı seven bir ormancı, gerektiğinde güçlü tarafı devralıp BAO’dan baskıyı alacak bir üst koridora da sahip. Şimdiye kadar güçlü ormancının yanında destekleyici ve oyun sonu taşıyıcısı görevini aldığını gördüğümüz Kofte’nin bu kadro için doğru tercih olup olmadığını ise zaman gösterecek. Typhoon ile gösterdiği başarıyı ormancı yerine alt koridordaki BAO ile gösterebilirse, IW durdurulamaz bir güç haline gelebilir.

Yorum ekleyin