Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri David Beckham, bir espor organizasyonu kurdu

David Beckham, bir espor organizasyonu kurdu

İş adamları, spor yöneticileri, futbolcular… Farklı iş dallarında bulunan birçok kişinin espora yatırım yaptığını görüyoruz. Özellikle futbolcular, hayatlarında video oyunlarına çok fazla yer veriyor. Sektörün büyümesiyle de yatırımlarını da bu yönde gerçekleştirmeye başladılar. Yatırımını espora yönlendiren yeni isim ise David Beckham.

David Beckham’ın efsanevi futbolculuğundan her ne kadar bahsetmek istesem de bugünkü konumuz bu değil. Beckham’ın kurduğu yeni espor organizasyonunun ismi ise “Guild”. Kulübün resmi Twitter hesabı geçen hafta açıldı ve logoyu 3D şekilde tanıtan bir video paylaşıldı.

Guild’in merkezi David Beckham’ın ülkesi İngiltere olacak. Organizasyonun ana odağı ise FIFA’nın yanı sıra Rocket League ve Fortnite olacak. Takımın yönetim kurulunda ise Overwatch, Call of Duty Leagues ve Activision gibi oluşumlarda aktif olan Carlton Curtis olacak. David Beckham’ın konu hakkında açıklamaları ise şöyle:

“Kariyerim boyunca, disiplin ve adanmışlık seviyeleri çok yüksek olan önemli oyuncular ile çalışma fırsatı buldum. Bu adanmışlığın günümüzdeki espor oyuncularında da bulunabileceğinin farkındayım. Guild ile birlikte oyunculara yeni bir vizyon ve standart kazandırmayı hedefliyoruz.  Akademi sistemimizle birlikte genç oyuncuları desteklemek ve onları cesaretlendirmek istiyoruz.”