Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Corona virüsü Call of Duty League turnuvasını da vurdu

Corona virüsü Call of Duty League turnuvasını da vurdu

Bildiğiniz gibi artık birçok oyunun profesyonelleri arasında oyun turnuvaları düzenleniyor ve binlerce kişinin katılımıyla heyecan dolu anlar yaşanıyor. Aralık ayının son günlerinden bu yana hayatımızın en büyük gündem konusu haline gelen Corona virüsü ise başta en önemli otomobil ve teknoloji etkinliklerinin iptal edilmesine neden olurken, oyunseverlerin büyük bir heyecan ile takip ettiği espor turnuvalarından da bir bir iptal kararı geliyor. 

Yakın zaman önce Activision Blizzard, tüm Overwatch Ligi maçlarını iptal ettikten sonra şimdi yeni bir etkinlik kararı bulunuyor. Verilen karara göre 2020 için Call of Duty League tüm maçları sadece çevrim içi olarak oynanacak. Söz konusu karar ile birlikte salgına karşı alınan önlemlerinin bu şekilde olduğunu açıklayan şirket turnuvalarını iptal etmek yerine canlı olarak oyunseverlere sunmaya hazırlanıyor. 

Hali hazırda YouTube ile yapılan bir iş birliği ile maçları canlı olarak izleme imkanı sunan şirket izleyicilerin deneyimlerini de belirli bir düzeyde tutmayı hedefliyor. Activision Blizzard ayrıca "güvenli ve lojistik olarak mümkün olan en kısa sürede" eski yarışma düzenine dönmeyi planlıyor.